GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2022 10:26   Güncelleme : 19-02-2022 10:26

Özel Gününüze Anlam Katan Nişan Pastaları

Nişan, her iki taraf içinde mutluluğun sembolik bir yüzük ile bir araya gelmesine denilmektedir.

Özel Gününüze Anlam Katan Nişan Pastaları

Nişan, her iki taraf içinde mutluluğun sembolik bir yüzük ile bir araya gelmesine denilmektedir. Geleneklere göre nişan hazırlıkları genel olarak kız tarafından gerçekleşir. Her nerde yapılırsa yapılsın mutlaka bir pasta kesimi olur. Gelen misafirler için ikramdır. Nişanın en önemli unsurlarından olan pastanın lezzeti de bir hayli önemlidir. Hem misafirler hem para açısından hoş olmaz aksi takdirde.

Hangi Lezzeti Tercih Edeceksiniz? 

Nişan pastası seçerken; frambuazlı meyveli, çikolatalı, muzlu başta olmak üzere oldukça çok çeşit arasından karar verilmesi gerekmektedir. Frambuaz pastalar oldukça lezzetli olsa da genel damak zevkine uymayabilir. Bu sebeple; çikolatalı ya da meyveli pasta seçimi daha doğru bir seçim olacaktır.

Kaç Kişilik?

Nişan pastası yaptırırken kişi sayısı çok önemlidir. Aile arasında yapılan nişanda 10- 15 kişi olan pastalar sizin için yetecektir. Fakat kalabalık bir nişan için en az 100 kişilik almanız gerekir.

Taze mi?

Genellikle düğün ya da nişan salonlarında yapılan pastalarda tazeliğe dikkat edilmemektedir. Çok fazla kişiye yetiştirmek zorunda oldukları için birkaç gün öncesinden pastayı hazırlayarak saklarlar. Maalesef bu şekilde pastalarda lezzet eksikliği çok fazladır.

Fiyatı Ne Kadar?

Nişan pastası seçerken fiyatına da dikkat edilmesi gerekir. Özel günler için maddiyata çok bakılmaması gerekir ancak gereksiz masrafa girmenize çok gerek bulunmamaktadır.

Kaç Katlı?

Düğün ve nişan pastalarının kaç katlı olacağı önemli unsurlar arasındadır. Yapılan pastanın herkese yetmesi için kat sayısının da görüşülmesi gerekmektedir. Abartılı olarak çok katlı yapılan pastalarda olması pastaların ziyan olmasına yol açar.

Kaynak: https://www.oklava.net/urunler/soz-ve-nisan-pastalari