MEDYA
Giriş Tarihi : 23-02-2022 11:27   Güncelleme : 23-02-2022 11:27

Adana'da market sahibi para sayarken gördü, şimdi her yerde 5 liranın sahibini arıyor!

Adana'da bir market sahibi gün sonu kasadaki paraları sayarken 5 liranın birinin üzerinde, “Bu para ölen babamın üzerinden çıkan son para, ruhuna Fatiha okur musunuz? Mecbur kaldığım için harcadım” notunu görünce her yerde paranın sahibini aramaya başladı. Market sahibi Hasan Enes, ''Parayı alırken fark etseydim kesinlikle geri verirdim. Yazıyı görünce çok duygulandım. Buradan kendisine sesleniyorum bizi görürse, parayı kendisine teslim edelim'' ifadelerini kullandı.

Adana'da market sahibi para sayarken gördü, şimdi her yerde 5 liranın sahibini arıyor!

Adana’da Çukurova ilçesine bağlı Mahfesığmaz Mahallesi'nde market işleten 26 yaşındaki Hasan Enes, gün sonu kasadaki paraları sayarken 5 liranın birinin üzerinde, “Bu para ölen babamın üzerinden çıkan son para, ruhuna Fatiha okur musunuz? Mecbur kaldığım için harcadım” notunu görünce şaşırıp üzüldü. Enes, hemen paranın sahibini bulmak için araştırma yaptı ancak bir türlü ulaşamadı.

''BABASININ ÜZERİNDEKİ SON PARAYMIŞ''

Müşteriden parayı alırken üzerinde böyle bir yazı olduğunu görmesi halinde kesinlikle parayı almayacağını söyleyen Enes, “Bu parayı müşterinin birinden almışız, kasayı toplarken fark ettim. Parayı alırken fark etseydim kesinlikle geri verirdim. Yazıyı görünce çok duygulandım, çünkü ölen babasının üzerindeki son paraymış. Buradan kendisine sesleniyorum bizi görürse, parayı kendisine teslim edelim” dedi.