MEDYA
Giriş Tarihi : 24-02-2022 16:32   Güncelleme : 24-02-2022 16:32

Gaziantep'te çocukların mazot dolu tenekeyle oyununda facia! Dört çocuk tanınmaz hale geldi

Mazot tenekesi bomba gibi patladı, 4 çocuk ölümden döndü! Gaziantep'te meydana gelen olayda çocuklar, mazot dolu tenekeye ateşe verdikleri kağıdı atınca facia yaşandı. Olayda 2 çocuğu feci şekilde yanan 67 yaşındaki Faraç İsabaş, ''Yüzlerinde ve ellerinde yoğun yanıklar var. Tenekeyle oyun gibi oynamışlar. Komşular alevlerin metrelerce yükseldiğini söyledi. Oğlumu görünce tanıyamadım'' dedi.

Gaziantep'te çocukların mazot dolu tenekeyle oyununda facia! Dört çocuk tanınmaz hale geldi

Olay, merkez Şahinbey ilçesine Nuripazarbaşı Mahallesi’nde geçtiğimiz Cumartesi günü akşam saatlerinde yaşandı. İddiaya göre Faraç İsabaş’ın iki oğlu ve iki arkadaşı evlerinin bahçesindeki mazot dolu tenekeyle oyun oynamaya kalkıştı. Tenekenin uç kısmına soktukları kağıt parçasını ateşe veren çocuklar, tenekenin bomba gibi patlamasına neden oldu. Bir anda parlayan aleve maruz kalan, 4 arkadaşın elbiseleri ve saçları tutuşarak yanmaya başladı. Metrelerce yükselen alevi gören mahalle sakinleri yanan çocukları söndürerek durumu 112’ye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri 4 çocuğu, ilk müdahalenin ardından Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine kaldırdı. Hastanenin yanık ünitesinde tedavi altına alınan 4 çocuktan 3’ü taburcu edilirken bir çocuğun tedavisi hala sürüyor.

''OĞLUMU GÖRÜNCE TANIYAMADIM''

Olayda 2 çocuğu feci şekilde yanan 67 yaşındaki Faraç İsabaş, olay gününü anlattı. Cumartesi günü akşam saatlerinde çocukların karnını doyurduktan sonra evden çıktığını aktaran İsabaş, kendisi evden çıktıktan sonra çocukların mazot dolu tenekeyle oynadığını söyledi. Olayı gören komşularının kendisine haber verdiğini belirten İsabaş, “Nasıl oldu diye sordum. Tenekenin içine kağıt parçası koyup ateşe vermişler. İki komşumun oğlu iki de benim oğlum yaralanıyor. Teneke bomba gibi patlamış. Çok şükür durumları iyiye gidiyor. Bir oğlum taburcu edildi. Diğer oğlumun tedavisi sürüyor. Yüzlerinde ve ellerinde yoğun yanıklar var. Tenekeyle oyun gibi oynamışlar. Komşular alevlerin metrelerce yükseldiğini söyledi. Bizim evin durumu çok sağlıklı olmadığı için hastanede tedavi görüyorlar. Ben oğlumu görünce tanıyamadım. Pansuman yapıldıktan sonra ancak tanıyabildim. Allah kimseye bu durumu yaşatmasın” ifadelerini kullandı.