GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-02-2022 16:03   Güncelleme : 25-02-2022 16:03

Gelin Buketi

Geçmiş dönemlerden günümüze kadar gelmiş olan bir gelenek gelinlerin ellerinde düğün boyunca bir buket taşımasıdır.

Gelin Buketi

Geçmiş dönemlerden günümüze kadar gelmiş olan bir gelenek gelinlerin ellerinde düğün boyunca bir buket taşımasıdır. En az gelin kadar saf ve masum görünen ve gelinliğin tamamlayıcısı diyebileceğimiz gelin buketi günümüzde taze çiçeklerin yanında sahte çiçeklerden de yapılabilmektedir. Birçok farklı malzemenin bir araya gelmesiyle oluşturulan buketler gelinlerin isteğine göre rengarenk ve gösterişli ya da sade ama dikkat çekici şekilde yapılabilmektedir.

Gelin Buketi Modelleri

Birçok farklı şekilde gelin buketi oluşturmak mümkündür. Genelde gelin buketi isteyen hanımlara çıkış noktası olarak sevdiği çiçekler sorulur ve buketin oluşturulmasına bu noktadan başlanır. Bunun haricinde bazı gelinler buketlerinde kullanılan parçaların anlamlı olmasını istemektedir. Bunun için bolluğun temsili olarak papatyalar, sevgi ve güven için lilyumlar kullanılabilmektedir. Bazı gelinler ise düğününde belirlediği renk konseptine göre buket seçebilmektedir.

Gelin Buketi Fiyatları

Farklı tarz ve renklerde yapılabilen gelin buketi fiyatı kullanılan çiçeklere ve aranjmanın istediği emeğe göre değişmektedir. Eğer sadece tek bir çiçekten oluşan bir buket isterseniz bu noktada ödeyeceğiniz fiyatlar oldukça uygun olacaktır. Ama size özel bütün ömrünüz boyunca saklayacağınız bir tasarım yaptırmak isterseniz bu noktada seçtiğini çiçeklere göre fiyatlarda yükselecektir. Tavsiyemiz ise böyle özel bir günde hep yanınızda olacak buketiniz için ucuza kaçmamanız yönündedir. Farklı ve zevkli buketler için https://www.iconasline.com/gelin-buketi sitesine bakabilirsiniz.