GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2022 10:36   Güncelleme : 03-03-2022 10:36

Son dakika: Dünyanın gözü kulağı orada! Ukrayna - Rusya görüşmelerinden ilk fotoğraf geldi

Ukrayna - Rusya savaşından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Rus işgalinin sekizinci gününe girilirken başkent Kiev'de köprüler vuruluyor. Sivil vatandaşların büyük çoğunluğu Kiev'den ayrıldı. Şehri ısıtan sıcak su tesisleri hedef alındı. Kuzeyden de 60 kilometreyi aşan bir konvoy harekete geçti. Ukrayna - Rusya görüşmelerinden ilk fotoğraf geldi.

Son dakika: Dünyanın gözü kulağı orada! Ukrayna - Rusya görüşmelerinden ilk fotoğraf geldi

Tüm dünyanın gözü kulağı o masada! Ukrayna ile Rusya temsilcileri bugün ikinci kez bir araya geliyor. Rus ordusu Kiev'i kuşattı ve şehirde sokak çatışmaları devam ediyor. Rusya aynı şekilde köprüleri ve sıcak su tesislerini de vuruyor. Savaş sürerken ateşkes görüşmeleri yakından takip ediliyor. İşte Rusya’nın Ukrayna saldırısında saat saat son dakika haberleri...

RUS ORDUSU OKULU VURDU: 2'Sİ ÇOCUK 8 ÖLÜ

Rusya, Ukrayna’nın Harkov bölgesinde bir okulu vurdu. İzyum kentinde Rusya tarafından düzenlenen hava saldırısında 2’si çocuk 8 sivil hayatını kaybetti. Harkov’da ayrıca saldırıların hedefi olan bir mezarlıkta da hasar meydana geldi.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Ukrayna'daki mülteci krizine ilişkin çeşitli kaynaklardan edinilen verileri paylaştı. Buna göre, 24 Şubat-2 Mart arasında yarıdan fazlası Polonya'ya olmak üzere 1 milyonun üzerinde mülteci Ukrayna'dan komşu ülkelere geçti.