GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-03-2022 13:29   Güncelleme : 05-03-2022 13:29

Metro Ethernet Kimlere Uygundur?

İnternet, kişilerin de büyük şirketlerin de kullandığı son derece önemli bir teknolojidir.

Metro Ethernet Kimlere Uygundur?

İnternet, kişilerin de büyük şirketlerin de kullandığı son derece önemli bir teknolojidir. Kullanım alanına ve amacına göre ihtiyaç duyulan internet servisi değişkenlik gösterebiliyor. Yüksek hızda ve yoğun kullanım ihtiyacı olması durumunda genellikle metro ethernet ön plana çıkar. Özel hat tahsisi ile sunulan bu internet hizmeti birçok firma ve şirket tarafından tercih ediliyor. Firma ve şirketlerin yanı sıra kamu kurumlarında da oldukça ihtiyaç duyulan bir hizmettir.

Aynı zamanda üniversite, hastane, otel, alışveriş merkezi, turizm merkezi gibi daha birçok alanda kullanılması mümkündür. Çünkü yüksek hızda internet ile daha hızlı bir şekilde iletişim kurularak veri aktarımı sağlanır. Aynı zamanda işlerin daha kolay ve sorunsuz bir şekilde yapılması mümkün olur.

Metro İnternetin Fiber İnternete Göre Farkları

Yüksek hızda internet denince insanların aklına genel olarak fiber internet gelir. Fiber internet kişilere yüksek hız sunmasına karşın şirketler, kurumlar ve benzeri yerler için çoğunlukla yeterli olmaz. Bu gibi alanlarda çok daha yüksek hıza ve güvenilir internete ihtiyaç duyulur.

 İşte metro internetin önemi de burada daha iyi anlaşılıyor. Özel hat tahsisi ile paylaşımsız internet sunularak yüksek hız ve güvenilirlik sağlanır. Bunun için Gibir.net sitesini ziyaret edebilir ve profesyonel hizmetleri inceleyebilirsiniz. Sunulan hizmetler kapsamında birçok kurum ve şirketin ihtiyaç duyduğu internet sağlanır. Siteden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Metro İnternetin VDSL/ADSL’ye Göre Avantajları

Metro internetin kullanımı şirketler tarafından her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Bu kapsamda sunulan hizmetler ile birçok farklı alanda kurumsal internet kullanımı mümkün oluyor. ADSL ile metro internet arasında hız bakımından oldukça fark vardır. Aynı zamanda metroda fiber optik kablolar kullanılıyor. Bu sayede de daha avantajlıdır.

VDSL ile en önemli farklı ise yüksek bant genişliğidir. Aynı zamanda sunulan internet hizmeti simetriktir. Bununla birlikte sadece müşteriye özel bir hat çekilmesi ile internetin en iyi şekilde sunulması sağlanır. Belirtilen bu özellikler doğrultusunda metro internetin VDSL/ADSL’ye göre çok daha avantajlı olduğu görülüyor. Kurumsal alanlarda iletişimin kesintisiz ve kaliteli olması için oldukça yararlıdır.

Metro Ethernetle Sağlanan Faydalar

Metro ethernetin oldukça fazla sayıda faydası vardır. Öncelikle geniş bant genişliğine sahip olması ve yüksek hız sunması ile ön plana çıkar. Bununla birlikte kesintisiz internete uygun maliyetler ile sahip olmayı sağlar. Aynı zamanda güven bakımından da yüksek standartlar sunar. Birden fazla birimi ya da lokasyonu olan şirketlerde merkezi bağlantıya yardımcı olur.

Özel fiber optik hat ile paylaşımsız bir internet bağlantısı sunulur. Gibir.net sitesinde sunulan hizmetler kapsamında metro internete sahip olabilir ve bütün bu faydalardan yararlanabilirsiniz. Sitede yer alan metro paket seçeneklerini inceleyebilir ve hem bütçe hem de ihtiyaç doğrultusunda uygun olanı seçebilirsiniz.

Kaynak: https://kurumsal.gibir.net.tr/tr/hizmetler/metro-ethernet