GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-03-2022 16:05   Güncelleme : 06-03-2022 16:05

Ginsengin Eşsiz Faydaları

Ginseng yorgunlukla savaşmaya yardımcı olur ve düzenli olarak alındığında enerji seviyelerini yükseltmeye de yardımcı olabilir.

Ginsengin Eşsiz Faydaları

Ginseng yorgunlukla savaşmaya yardımcı olur ve düzenli olarak alındığında enerji seviyelerini yükseltmeye de yardımcı olabilir. Ginseng'in fiziksel ve zihinsel yorgunluğu azalttığı ve ayrıca kronik yorgunluktan mustarip insanlara uygulandığında oksidatif stresi azalttığı gösterilmiştir.

Yapılan incelemelerde ayrıca ginseng takviyelerinin sadece yorgunluğu azaltmakla kalmayıp aynı zamanda enerji seviyelerini de arttırdığı bilgisini desteklemektedir.

Multivitamin ve mineral takviyeleri aynı zamanda günlük enerji seviyelerini yükseltmeye yardımcı olan ürünler olduğundan, ginseng vitamin ve minerallerinin kombinasyonu hem günlük besin sağlar hem de enerji seviyesinin yükselmesine destek olur.

Şeker Hastaları İçin Ginseng

Ginseng, şeker hastalığı olan ve olmayan kişilerde kan şekeri düzeylerini düzenlemeye yardımcı olur. Kan şekeri seviyeleri pankreas tarafından salgılanan insülin tarafından düzenlenir. Ginseng'in pankreas fonksiyonunu iyileştirdiği ve böylece kan şekerini kontrol etmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca şeker hastalarına antioksidan koruma sağlayarak insülin üreten hücreleri korur. Daha fazla bilgi için Ginseng Tablet adresini ziyaret ediniz.

Kanser Tedavisini Destekler

Kanser tedavisinde kullanılan bitkisel takviyeler, özellikle antioksidan ve antienflamatuar özellikleriyle ön plandadır. Ginseng'in etken maddesi olan ginseng, antienflamatuar ve antioksidan özelliklerinden dolayı kanser tedavisinde de faydalı olabilir. Anormal hücrelerin üretimini ve büyümesini bile engelleyebilir.

Klinik çalışmalarda bahsedilen bir diğer nokta ise kemoterapi alan kişilerde kemoterapi ile oluşabilecek yan etkileri azaltabilmesidir. Kanser tedavisi görüyorsanız veya kansere yakalanma riskiniz varsa, herhangi bir besin takviyesi kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Cilt Sağlığı İçin Ginseng

Cilt için faydaları ginseng, cilt üzerindeki etkileri nedeniyle önemli bir botanik özüttür, ancak ginseng saç üzerindeki etkileri için çok daha önemli olabilir. Saç dökülmesi yaygın bir sağlık sorunudur, ancak genellikle yönetilemez değildir. Saçın sağlıklı olması için kök hücrelerinin sağlıklı olması gerekir.

Ginseng tablet sayesinde saç derisinin hücrelerini artırabilir ve saç köklerini besleyebilir. Özellikle ginsenoidlerin kökleri beslediği bilinmektedir. Ginseng takviyesi bitkisel diyet takviyeleri, bitkilerin aktif bileşenleri üzerinde standardize edilmiştir. Standardizasyon sayesinde bir kapsül ürünü aldığınızda o kapsüldeki ginsenosidlerin miktarı netleşir.

Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

Klinik denemeler genellikle bitkilerin aktif bileşenleri üzerinde yürütülür, bu nedenle ginseng takviyeleri kullanırken bunların etikette standart olup olmadığını ve ne kadar ginseng içerdiğini kontrol ettiğinizden emin olun. Genel olarak günlük 12 gram ginseng kökü tozu veya 200 ile 400 mg kök ekstresi alınması tavsiye edilir.

Toplam ginsengoidler için değerlendirildiğinde standart bir ginseng özütünün %23 içermesi beklenir. Günde 80 ile 240 mg'a kadar ginsenoid kullanımına ilişkin veriler de vardır. Dikkate alınması gereken bir diğer nokta, bitkisel takviyelerin çeşitli ilaçlarla etkileşimidir. Bu nedenle, reçeteli ilaçlar alıyorsanız, hamileyseniz veya emziriyorsanız, ginseng özü kullanmadan önce sağlık uzmanınıza danışmalısınız.

Ginseng Nasıl Kullanılır?

Kırmızı ginseng kökü çiğ olarak yenebilir veya yumuşatmak için hafifçe buharda pişirilebilir. Veya ginseng çayı yapabilirsiniz. Çay için hazır bir paket var, ancak sıcak su ekleyerek birkaç ginseng kökü de demleyebilirsiniz. Kullanılan ginseng miktarı kullanım amacına bağlıdır. Ginseng fiyatı ve daha fazlası için Ginseng Tablet adresini ziyaret ediniz.

Formun Üstü

Formun Altı