GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2022 09:55   Güncelleme : 15-03-2022 09:55

450 bin TL'ye sıfır araç aldığını sandı! Hasarı öğrenince şoke oldu

Tokat'ta yaşayan Gazi Kürk, İstanbul'da sıfır araç satışı yapan bir bayide beğendiği arabayı 450 bin TL'ye aldı. Kürk, aracını oto ekspertize götürünce 50 bin TL'lik hasar olduğunu öğrendi.

450 bin TL'ye sıfır araç aldığını sandı! Hasarı öğrenince şoke oldu

Tokat'ta yaşayan Gazi Kürk, İstanbul'da sıfır araç satışı yapan bir bayide beğendiği arabanın kaporasını ödedikten sonra otomobilin galeriye getirilmesini beklemeye başladı. Bayiden gelen haber üzerine Tokat'tan İstanbul'a giden Kürk aracını aldı.

EKSPERTİZE GÖTÜRÜNCE KAN BEYNİNE SIÇRADI

60 TC 074 Plakalı aracını bayiden aldıktan hemen sonra ekspertize götüren Kürk, öğrendikleri karşısında hayatının şokunu yaşadı. Yapılan ekspertizde aracın sağ arka kapısının hasarlı ve komple boyalı olduğu ortaya çıktı. Aldığı sıfır aracı bayiye götüren Kürk, geçen 15 günlük süre içerisinde herhangi bir netice alamadı. Bayi tarafından yapılan eksperde aracın boyalı olduğu ortaya çıkmasına rağmen mağduriyeti giderilmeyen Kürk, yasal haklarını korumak için dava açtı.

"ONLAR DA HASARI KABUL ETTİ"

Araç sahibi Gazi Kürk," Ben bu arabayı almak için Tokat'tan geldim. Öncesinde kapora yatırmıştım. Aracın geldi, gel al dediler. Ben de aracı gelip aldım. Aracı aldığım gün ekspere götürdüm. Aracın sağ arka kapısı komple boyalı çıktı. Ayrıca kapının üretim tarihi kapının altında yazması gerekirken herhangi bir tarih de yazmıyor. Diğer kapılarda ise üretim tarihi yazıyor. Ben yasal haklarımı arayacağım. Aracın şu anki değeri 450 bin TL 50 bin TL hasar var şu anda ya bana bu aracın yenisini verecekler ya da araçta çıkan hasar kaydını ödeyecekler. Beni çok mağdur ettiler. Avukat aracılığı ile ihbarname gönderdim zaten 15 gündür sürekli oyalıyorlar. Hiç bir şekilde yardımcı olmuyorlar" dedi.