GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-03-2022 13:13   Güncelleme : 16-03-2022 13:13

Yangına Dayanıklı Kepenk Sistemleri

Yangına dayanıklı kepenk daha çok endüstriyel tesislerde kullanılan ve alanların birbirlerinden etkilenmemesi için izolasyon sağlayan bir malzemedir.

Yangına Dayanıklı Kepenk Sistemleri

Yangına dayanıklı kepenk daha çok endüstriyel tesislerde kullanılan ve alanların birbirlerinden etkilenmemesi için izolasyon sağlayan bir malzemedir. Kepenk ürünleri zaten alanların kapatılması için kullanılır ve bu alanlarda bir tür izolasyon sağlar. Yangına dayanıklı malzemeden üretilen ürünler ise, yangın izolasyonu sağlanması için tercih edilir. Özellikle endüstriyel alanlarda yangın izolasyonu son derece önemli ve gereklidir. Bu yüzden de yangına dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

Yangına Dayanıklı Kepenk Nedir?

Yangına dayanıklı kepenk standart kepenk sistemlerinin bir türü olarak karşımıza çıkar. Özel olarak kullanılan malzemeler sayesinde, kullanıldığı alanlarda yangın izolasyonu sağlar. Yangın kepenk sistemleri, yangın yönetmeliğine uygun olarak üretilir ve gerekli sertifikalara sahiptir. Bu yüzden kullanıldığı alanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Kullanıldığı alanların hem muhafaza edilmesini ve kapatılmasını sağlar hem de iki alan arasında yangın izolasyonu sağlar. Bu yüzden de özellikle yangın ihtimali olan alanlarda en çok kullanılan ve tercih edilen kepenk sistemidir.

Yangına Dayanıklı Kepenklerin Avantajları

Yangına karşı dayanıklılık gösteren kepenk sistemlerinin son derece önemli ve etkili avantajları vardır. Bu yüzden de son yıllarda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu ürünlerin genel olarak sağlamış olduğu avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • Bu kepenk sistemleri olası bir yangın durumunda ortamın sıcaklığı arttığı anda düzeneği sayesinde kapılarını kapatır. Böylece alevlerin ve dumanların yayılmasını engeller.
  • Bu sistemler, yangından korunmanın en etkili ve önemli yoludur.
  • Ateşin ortaya çıktığı mekân ile emniyet arasında güvenli bir bariyer oluşturur.
  • Her ölçü için özel olarak üretilir. İstenilen alanlar için bu ürün kullanılır.
  • Acil durumların yaşanmasında, otomatik kapanma sağlanır ve tehlikeli duruma müdahale sağlanır.
  • Yangına dayanıklı kepenk sistemleri genel olarak iki alan arasında güvenli bir yangın bariyeri oluşturur ve bu yüzden de olası bir kazada zararı minimuma indirir.

Yangına dayanıklı kepenk sistemlerini kullanmak ve bu sistemlerin sağlamış olduğu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, bizlerle iletişime geçebilirsiniz. En iyi kepenk sistemleri ile sizlere destek vermekteyiz.

Yangına Dayanıklı Kepenk Fiyatları

Yangına dayanıklı olan kepenk sistemlerinin fiyatları, ürünün kalitesine ve boyutlarına göre değişir. Ne kadar kaliteli ürünler tercih ederseniz, kullandığınız üründen o kadar fazla etki elde edebilirsiniz. Bu yüzden yangına dayanımlı kepenk sistemleri satın alırken dikkatli ve özenli olmanız gerekir. Bu alanda en iyi ve en uygun fiyatlı ürünleri satın almak için bizleri tercih edebilirsiniz. İstediğiniz boyutlarda kepenk ürünlerini imal ediyor ve sizlere satışını sağlıyoruz.