SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-03-2022 14:22   Güncelleme : 16-03-2022 14:22

Agassi Yanak İnceltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kilo artmasından ya da genetik faktörlerden kaynaklı olarak büyük yanak problemi ortaya çıkar.

Agassi Yanak İnceltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kilo artmasından ya da genetik faktörlerden kaynaklı olarak büyük yanak problemi ortaya çıkar. Büyük yanak durumu yüz hatlarının belirgin olmasını engelleyen bir durumdur. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak için ise Agassi yanak inceltme işlemi tercih edilir. Agassi yöntemi son yıllarda çok yaygın bir şekilde uygulanan işlemlerden biridir.

Kısa sürede gerçekleşen ve ağrısız olan bu işlemi uygulamak için Purest Clinic ön plana çıkar. Klinikte uygulanan işlemler çok daha hijyenik olur. Doğru bir şekilde uygulanması ile birlikte herhangi bir iyileşme sürecine gerek kalmadan etkisini görmeniz mümkün hale gelir. Agassi sistemi ameliyatsız olacak şekilde gerçekleştiğinden dolayı herhangi bir iyileşme süreci söz konusu olmaz.

Agassi Yanak İnceltme Nasıl Uygulanır?

Yanak inceltme işlemi yapmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri Agassi sistemidir. Agassi sistemi etkin bir sonuç elde etmeyi sağlar. Ağız içerisine kaşığa benzeyen ve tek kullanımlık (kişiye özgü) olan problar yerleştirilir. Bu problar ağız içerisinde 25 dakika kadar kalır.

Mukoza ile temas etmeye başlamasından hemen sonra radyo frekanslar verilir. Böylece yanak dokularının uyarılması ve harekete geçmesi işlemi sağlanır. Son yıllarda bu işlem çok sık tercih edilir hale gelmiştir. En doğru şekilde yapılması ile birlikte ağrı ve kızarma durumu oluşmaz. Ameliyat ile yapılan işlemlere göre çok daha kolay ve kısa süreli bir işlem olması da fayda sağlar.

İdeal Yüz Görünümü Nasıl Olur?

Yüz yapısı kişiden kişiye farklılık gösteren bir karakteristik özelliktir. Yüz yapısının en ideal formu elmacık kemiklerinin çıkık ve çene kemiğinin belirgin olduğu formudur. Bu yüz görünümüne ameliyatsız olacak şekilde ulaşma imkanınız mümkündür. Elmacık kemiklerinin belirgin olmasını sağlamak için yanak görünümünü azaltmak gerekir.

Elmacık kemiğinin bittiği noktada da bir hat olması gerekir. Bu hat yüzünüzü çok daha boyutlu gösterir. Agassi yanak inceltme işlemi ile istediğiniz yüz görünümünü elde etmeniz mümkün olur.

Yanaklar ince olduğu zaman kilolu olsanız bile bu görüntüyü kamufle etme durumunuz mümkün olur. Kadın ve erkeklerde yanak bölgesinde yağ yastıkları bulunur. Agassi sistemi ile bu yağ yastıklarını küçültme imkanına erişmek mümkün olur.

Agassi İşleminde Anestezi Uygulanır Mı?

Agassi işlemini yaptıracak olan kişiler ağrı yaşanıp yaşanmadığını merak ederler. Ameliyat benzeri bir işlem olmadığı için herhangi bir anestezi işlemi ya da ağrı kesici krem uygulanmaz. Fakat kesi gibi şeyler açılmadığı için ağrı durumu meydana gelmez. Radyo frekans verilirken biraz yanma hissi olsa da bu birkaç dakika içerisinde geçecek bir işlemdir. Agassi ile birlikte gözleriniz ve dudak yapınız da daha çok ön plana çıkar. Agassi yanak inceltme 30 dakika süren bir işlemdir. Bu işlem sonrasında biraz kızarıklık olsa da bu kızarıklık kısa süre içerisinde geçer.

Kaynak: https://purestclinic.com/agassi-yanak-inceltme