GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-03-2022 16:24   Güncelleme : 16-03-2022 16:24

Köyü delik deşik eden defineciler, muhtarı isyan ettirdi! Son hamlesi halktan takdir aldı

Elazığ'ın Sivrice ilçesine bağlı Günbalı köyü muhtarı Özcan Gündem, köyde kazmadık yer bırakmayan definecilere isyan etti. Son çare olarak kendi cebinden para vererek kamera sistemi kurduran muhtar Gündem, halktan takdir topladı.

Köyü delik deşik eden defineciler, muhtarı isyan ettirdi! Son hamlesi halktan takdir aldı

Günbalı köyüne hırsızlar ve defineciler dadandı. Artan hırsızlık ve define arayıcılarının önünü kesmek isteyen köy muhtarı Özcan Gündem, cebinden ödediği 10 bin liralık kamera sistemini köyün girişine kurdurdu. Kurulan sistemle artık köyde hiç hırsızlık olmazken, defineciler de gelmez oldu. Muhtar ve köylüler, giriş ve çıkış kısmını gözetleyen kamera sistemiyle cep telefonundan canlı olarak köyü izleyebiliyor.

"İNŞALLAH BUNDAN SONRA BÖYLE OLAYLAR YAŞANMAYACAK"

Taktığı kamera sistemi ile köyün giriş ve çıkışlarını kontrol ettiğini belirten Günbalı köyü muhtarı Özcan Gündem, "Kamera sistemini kendi imkanlarım doğrultusunda yaptım. Köydeki vatandaşlarımız kışın burada kalmıyorlar taktırdığımız sistemle köydeki vatandaşlarımızın daha huzurlu oldu. Kamera takmadan önce bizim köyümüzde çok fazla hırsızlık olması yetmezmiş gibi bir de defineciler buraya gelerek kaçak kazı yapıyorlardı. İnşallah bundan sonra köyümüzde bu tür olaylar yaşanmayacak ve vatandaşlarımızın aklı burada kalmayacaktır" dedi.