GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2022 13:15   Güncelleme : 18-03-2022 13:17

Faturalarını ödediklerini sanıyorlardı! Gerçeği "Doğal gazınız kesilecek" diye aranınca anladılar

İzmir'de son günlerde meydana gelen kuyumcu vurgunlarının ardından bu sefer de bir fatura ödeme merkezi vatandaşları mağdur ederek kayıplara karıştı. Bornova ilçesinde bulunan bir fatura ödeme merkezinin sahibi, faturaları ödenmiş gösterip ödemedi; verilen paralarla birlikte dükkanı kapatarak kaçtı. Faturalarını ödediklerini zanneden vatandaşlar, dağıtım şirketi tarafından "Doğal gazınız kesilecek" diye aranınca soluğu karakolda aldı.

Faturalarını ödediklerini sanıyorlardı! Gerçeği

Bornova ilçesi Erzene Mahallesi'ndeki bir iş hanında 5 yılı aşkın süredir fatura ödeme merkezi işleten İlker E., bir süre önce sessiz sedasız dükkanı kapatıp kayıplara karıştı. Faturalarını buraya ödeyen çok sayıda kişi, gelen telefon aramaları ve mesajla son faturalarının ödenmediğini duyunca büyük şok yaşadı. Soluğu fatura ödeme merkezinde alan vatandaşlar, iş yerinin kapalı olduğunu ve kimsenin olmadığını görünce polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

Bin 55 lira fatura bedelini buradaki fatura merkezine yatıran, ancak doğal gaz firmasından faturanın ödenmediğine dair telefon alan Cemil Yavuz adlı vatandaş, fatura merkezinin kapalı olduğunu görünce neye uğradığını şaşırdı. Yavuz, "Buraya doğal gaz faturamı yatırmıştım, bugün de firmadan faturamın yatırılmadığına dair telefon geldi. 20 dakika önce aradılar, faturamı yatırmazsam doğal gazın kapatılacağını söylediler. Yatırdığımı söyledim ama yatırıldığı görünmediği için parayı yatırdığım vezneye gitmem gerektiğini bildirdiler. Geldim şimdi ve veznenin kapalı olduğunu gördüm. Bin 55 lira yatırmıştım. Daha önce böyle bir şey başıma gelmedi, şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Polis merkezine giderek şikayetçi olacağım. Bu faturayı da şimdi mecburen bir daha yatıracağız. Yatırmazsak doğal gazın kesileceğini söylediler" dedi.

MAĞDUR SAYISI ARTABİLİR

Öte yandan alınan bilgiye göre faturalarını bu merkeze ödeyen ancak firmalardan faturaların ödenmemiş olmasından dolayı ihtar alan ve dolandırıldığını anlayan 13 vatandaşın, polis merkezine giderek suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Dolandırıldıklarından haberi olmayan ve yeni haberdar olan vatandaşların da durumla ilgili şikayetçi olabilecekleri tahmin ediliyor.