SAĞLIK
Giriş Tarihi : 26-03-2022 16:13   Güncelleme : 26-03-2022 16:13

Kök Hücre İle Kireçlenme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kireçlenme rahatsızlıkları ne yazık ki gündelik hayatımızda son derece rahatsız edici hastalıkların başında gelmektedir.

Kök Hücre İle Kireçlenme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kireçlenme rahatsızlıkları ne yazık ki gündelik hayatımızda son derece rahatsız edici hastalıkların başında gelmektedir. Bu hastalıklar hayat kalitemizi düşürmesinin yanı sıra belirli başlı istenmeyen ağrılar, yürüme güçlüğü gibi özel durumlara da neden olabilir. Bu yüzden kireçlenme tarzı rahatsızlıklar en kısa sürede tedavi edilmesi gereken hastalıklardan bir tanesidir. Çok farklı tür ve sayıda tedavi yöntemi mevcuttur. Bu tür tedavi yöntemlerinden bir tanesi de kök hücre ile eklem tedavisi yöntemidir. Çok yeni olan bu yöntem sayesinde hastalar kısa sürede kesin çözüm olarak iyileşmektedir. Sizler de kök hücre ile kireçlenme tedavilerinin nasıl yapıldığı konusunda ayrıntılı bilgi almak isterseniz Ortocell internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kök Hücre Tedavisi Aşamaları

Kök hücre tedavisi aşamaları genel olarak farklı doku ve organlar için özel olarak kullanılırlar. Bu tür kök hücreler her türlü hücrelere dönüşebilme özelliği sayesinde sıklıkla tercih edilir. Dize kök hücre tedavisi uygulanarak hasarlı dokular tamir edilmesi amaçlanır. Kemik iliği ve yağ dokusu gibi kök hücrelerin yoğun olduğu bölgelerden sıvı alınarak bu hücreler belirli aşamalardan geçerek laboratuar ortamında özel olarak zenginleştirilirler. Daha sonra eklem ve diz bölgesine enjekte edilerek o dokunun iyileşme sürecini hızlandırırlar. Özel belirli kliniklerde yapılan bu yöntem hakkında her türlü ayrıntıyı öğrenmek isterseniz Ortocell internet sitesine bakabilirsiniz.

Kaynak: https://www.ortocell.net/bilimsel-yayinlar/dize-kok-hucre-tedavisi-ile-diz-kireclenmesine-son-20