GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2022 13:53   Güncelleme : 29-03-2022 13:53

Psikoteknik Nedir ve Ne İşe Yarar?

Psikoteknik günümüzden özellikle ticari araç kullanan ve yolcu taşımacılığı yapan kişilere yapılması zorunlu hale gelen çeşitli psikolojik ve fiziksel yeterliliğin belirlendiği testlerdir.

Psikoteknik Nedir ve Ne İşe Yarar?

Psikoteknik günümüzden özellikle ticari araç kullanan ve yolcu taşımacılığı yapan kişilere yapılması zorunlu hale gelen çeşitli psikolojik ve fiziksel yeterliliğin belirlendiği testlerdir. Bu testler psikolog ve simülatör cihazı eşliğinde yapılır. Testin esnasında kişinin ruhsal durumun araç kullanmaya uygun olup olmaması, algısı, saldırganlık durumunun olup olmaması ve fiziksel gibi durumlar tespit edilir.

Psikoteknik sitesinin sonucunda Olumlu ya da olumsuz olmaması durumuna göre Psikoteknik belgesi verilir. Bu belge günümüzde 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren zorunlu hale geldi. Psikoteknik belgesine sahip olmadan ticari ve yolcu aracı kullanan kişiler için idari para cezası bulunuyor.

Psikoteknik belgesine en iyi ve en güvenilir şekilde sahip olmak için güvenle Aktürk Psikoteknik sitesinden hizmet alabilirsiniz. Sitede bulunan Psikoteknik belgesi hizmetinden rahatlıkla faydalanmak mümkündür.

Psikoteknik Belgesi ve Önemi

Psikoteknik Aksaray merkezi bu anlamda en iyi ve en güvenilir belge hizmeti ile beraber bilinen, kaliteli bir adrestir. Psikoteknik belgesi sayesinde günümüzde daha güvenli bir yolculuk yapılması mümkün oluyor. Son zamanlarda yaşanan toplumsal olaylardan dolayı kişilerde sürücülere karşı güvensizlik durumu oluştu.

Bu yüzden de bu belge sayesinde sürücülerin daha güvenli şekilde araç kullanması mümkün hale geliyor. Bu belgeyi alacak yeterliliğe sahip olan kişiler rahatlıkla ticari ve yolcu araçları kullanılması mümkündür. Böylelikle çok daha sağlıklı ve güvenilir bir trafik ortamı sağlanır. Psikoteknik belgesini rahatlıkla güvenilir şekilde almak için Aktürk Psikoteknik sitesini ziyaret edebilirsiniz.