GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2022 12:35   Güncelleme : 05-04-2022 12:35

Ceviz Fidanından En İyi Nasıl Verim Alınır?

Ceviz yetiştirmek ve iyi verim alabilmek için seçilen yerin, toprağında fazla tuzluluk ve kuraklık varsa, maalesef bu ceviz fidanı için çok fazla olumsuz bir etkendir.

Ceviz Fidanından En İyi Nasıl Verim Alınır?

Ceviz yetiştirmek ve iyi verim alabilmek için seçilen yerin, toprağında fazla tuzluluk ve kuraklık varsa, maalesef bu ceviz fidanı için çok fazla olumsuz bir etkendir. Ve o bölgedeki ceviz fidanından ya da ceviz ağacından verimlilik alamazsınız çünkü ceviz fidanı, ceviz ağacı suyu sever. Bu konuda Agrolidya sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ceviz Ağacının, Ceviz Fidanının Daha İyi Ve Verimli Olması İçin Ne Yapmalı?

Ceviz ağacının ya da ceviz fidanının bu kadar suyu sevmesi ve suya ihtiyaç duymasının en önemli sebebi o ağacın genel yapısıdır. Su ihtiyacını kolayca ve yeterince karşılayan bir cevizin verimi de büyük ölçüde artar. Ülkemizde ceviz ağacı dikimi mutlaka ya suya ulaşımında kolay olan yerlere ve yakutta yağış bakımından çok elverişli olan bir yerlere dikilmeli, dikimi yapılmalıdır.

Ceviz Ağacından Ve Ceviz Fidanından En İyi Nasıl Verim Alınır?

Ceviz fidanı, güçlü kök sistemine sahip olan ceviz ağacının derinlere iner. Onun için toprak derinliği minimum 2 ile 3 metre arası olmadır. Ve suya yakın ya da yağış bakımından iyi olan yerlere dikilmelidir. Ceviz ağacı, ceviz fidanı yerini yadırgayan bir ağaç türü ya da bir bitki çeşitlerinden değildir. Yani suyun olduğu ya da suyunu rahat alabileceği yerlere gönül rahatlığıyla dikebileceğiniz bir ağaç bir bitkidir ceviz ağacı, ceviz fidanı ile oldukça iyi bir verim alınır. Ceviz fidanı fiyatları da oldukça uygun olan Agrolidya sitesi üzerinden hizmet alabilirsiniz.Formun Üstü

Kaynak: https://agrolidya.com/ceviz-fidanlari

Formun Altı