GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2022 15:24   Güncelleme : 11-04-2022 15:24

E-Ticaret Nedir?

​​​​​​​ E-ticaret, satışını gerçekleştirmiş olduğunuz ürün ve hizmetleri sanal ortama taşımanız anlamına gelir.

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret, satışını gerçekleştirmiş olduğunuz ürün ve hizmetleri sanal ortama taşımanız anlamına gelir. Böylece asıl mağazanızda gerçekleştirdiğiniz satışı e-ticarette milyonlarca kişiye ulaştırabilirsiniz. Teknoloji çağında yaşamamız alışkanlıklarımızı da değiştirmiş durumda. Artık tüketiciler çarşı pazar gezerek alışveriş yapmak yerine oturduğu yerden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Aynı şekilde üreticiler de tek bir mağazaya bağlı kalmayarak ürün ve hizmetlerini sanala döküyor.

Siz de ürünlerinizi e-ticaret sitesine taşıyarak hem satış oranınızı arttırabilir hem de müşteri potansiyelinizi yükseltebilirsiniz. Eğer bir e-ticaret sitesi açmaya karar verirseniz alanında profesyonel bir e-ticaret yazılım şirketine gereksinim duyacaksınız. Çünkü her sitenin altında bir yazılım bulunur. Yazılım şirketi seçerken de kesinlikle güvenilir ve alanında uzman firmaları tercih etmek gerekir. Bu bağlamda eticex.com sitesini tercih edebilirsiniz.

E-Ticaret Yapmanın Avantajları

E-ticaret yapmanın pek çok avantajı vardır. Sektörünüzü e-ticarete taşıyarak daha çok potansiyel müşteri ile daha az masraf yapmayı hedefleyebilirsiniz. Çünkü internet gerçekten çok geniş kitleye sahiptir. Sizin de sektörünüze ilgi duyan, ürün ve hizmetlerinize ihtiyacı olan pek çok kitle vardır. Bu hedef kitleyi bulmak için firmanızı sanal ortama taşımanız gerekir.

E-ticaret yaparak masraflarınızı neredeyse yarıya indirebilirsiniz. Kira masrafı, sigorta masrafı, vergi ve diğer yan masraflarınız olmaz. Kâr marjınızı da yükseltmeniz mümkündür. Çünkü normal mağazada on müşteriniz varsa, dijital ortamda sürekli müşteri devir daimî yaşarsınız. E-ticaretin bir diğer avantajı yalnızca Türkiye’den değil, farklı ülkelerden de müşteri toplayabilirsiniz. Ülke bazlı değil dünya çapında sektörünüzü duyurmanız mümkün hale gelir. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi, her başarının altında iyi bir yazılım bulunmalıdır. Günümüzde e-ticaret yazılım firmaları arasında en iyisi eticex olarak bilinir.

E-Ticaret Neden Tercih Edilmeli?

E-ticareti tercih etmeniz için pek çok farklı sebep bulunur. Sektörünü sanal ortama taşıyan pek çok firma sahibi çeşitli avantajları da elde eder. E-ticaret sitesinin tercih edilmesindeki en büyük amaç şüphesiz daha fazla müşteri toplamaktır. Ürün ve hizmetlerinizi sosyal medya hesaplarınıza ve web sitenize taşıyarak daha çok kişiye gösterme şansını elde edebilirsiniz.

Bilindiği üzere her yeni müşteri ekstra kazanç demektir. Müşteri sayınız arttıkça doğru orantıda kazancınız da artar. E-ticaret yaparak kazancınızı arttırdığınız gibi masraflarınızı da düşürebilirsiniz. Yapacağınız tek masraf domain ücreti, blog kısmı varsa makale ücreti, SEO danışmanlık ücreti ve yazılım ücretidir. Bu masraflar süreklilik arz etmez. Bazılarını yılda bir iki defa vererek geri kalan kazancınızı kendinize harcayabilirsiniz.

E-ticaret yazılım, e-ticarete atılmak isteyen kişiler için kesinlikle alınması gereken hizmettir. Bu hizmet sayesinde sitenizi kusursuz bir şekilde oluşturarak sektörünüzü renklendirebilirsiniz.

E-Ticaret Yazılım Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

E-ticaret yazılım firması seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok unsur bulunur. Firmanın referansları, tecrübesi ve hizmet aralığı dikkat etmeniz gereken konulardan birkaçıdır. E-ticaret yazılım firması kesinlikle profesyonel olmalıdır. Çünkü yapılacak küçük bir hata büyük olumsuzluklara yol açabilir. Bununla birlikte müşterileri ile iletişimi kuvvetli olmalıdır. Dilediğiniz her an 7/24 danışmanlık hizmeti alarak bir sorun olduğunda çözüm bulabilmelisiniz. Ücret bakımından da uygun fiyatlarda olmasının size artısı olacaktır.

Bu kapsamda eticex.com sitesini tercih edebilirsiniz. Kusursuz bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız doğru adreste olduğunuza emin olabilirsiniz. Fiyat politikası bakımından normal düzeylerde olan eticex, hizmet kalitesi bakımından %100 güvenilirdir. Detaylı bilgi almak için firmayı arayarak iletişime geçebilirsiniz. Hizmet yelpazesi ve iletişim bilgileri için https://www.eticex.com sitesini inceleyebilirsiniz.