GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2022 17:23   Güncelleme : 24-04-2022 17:23

Kahvaltılarımızın Siyah İncisi Zeytin

Ülkemizin zeytin üretiminin çoğu Ege bölgesinde yer almaktadır. Olağanüstü organik zeytin üretimi açısından ikinci büyük bölge Akdeniz bölgesidir.

Kahvaltılarımızın Siyah İncisi Zeytin

Ülkemizin zeytin üretiminin çoğu Ege bölgesinde yer almaktadır. Olağanüstü organik zeytin üretimi açısından ikinci büyük bölge Akdeniz bölgesidir. bu yörelerde yetişen zeytinler sofralık yağ olarak ya da granül ve ezilmiş olarak satılmaktadır. Dünyada doğal zeytin üreten ülkeler arasında ağaç sayısı bakımından 6. sırada yer alan Türkiye, meyvesinin kalitesi nedeniyle çeşitli ülkelerde güvenle kullanılmaktadır.

Binlerce yıllık bir geleneğin ürünü olan zeytin ağacının yetiştirilmesindeki en önemli etkenlerden birinin zeytin ağacının sağlam ve dayanıklı yapısı olduğu bilinmektedir. Bakımı oldukça kolay olan zeytin ağaçlarının boyu 10 metreye kadar uzayabilmektedir. Zeytin dallarını her zaman süsleyen yapraklar, yoğun yapısı ve yemyeşil rengiyle de estetik bir görünüm oluşturur.

Üretilen zeytin çeşitleri kalite ve lezzet bakımından birbirinden farklıdır. En popüler tür olarak bilinen Edremit zeytin çeşitleri için Ören Zeytin sitesine giriş yapabilirsiniz. Burada satışa sunulan kaliteli zeytinleri online olarak hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Zeytinin İşlenmesi Nasıldır?

Güçlü bir antioksidan olan zeytin insan sağlığına çok önemli faydalar sunmaktadır. Vücutta kemik erimesini önlemeye ve hafızayı güçlendirmeye yardımcı olduğu bilinen zeytin Türkiye sınırında kolayca yetiştirilen harika bir besin kaynağıdır. Bu besini tüketmek sağlıklı beslenmek için büyük önem taşımaktadır. Her yaş grubunda insan için önerilen tüm zeytin türleri kaliteli olduğunda güvenle tükenebilirsiniz.  

Ören Zeytin sitesinden en doğal zeytinleri satın alabilirsiniz.

Kaynak: https://www.orenzeytin.com/