GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 13:20   Güncelleme : 29-04-2022 13:20

Dahua'dan Konut Yangınlarına Karşı HY-SA20A Duman Dedektörü

Dâhili pili sayesinde tek ünite içerisinde duman tespiti ve alarm işlevlerini birleştiren Dahua HY-SA20A bağımsız duman dedektörü, gelişmiş algılama teknolojisi sayesinde erkenden ve yüksek doğrulukta uyarı vererek yangın hasarlarını ve can kayıplarını önlemeye yardımcı oluyor

Dahua'dan Konut Yangınlarına Karşı  HY-SA20A Duman Dedektörü

27.04.2022 – Dünyanın önde gelen video merkezli IoT çözümleri sağlayıcılarından Dahua Technology, kullanıcılarına günlük yaşamın her alanında güvenlik çözümleri sunuyor. Markanın HY-SA20A duman dedektörü, güvenilirliği ve kurulum kolaylığı ile konutlar için yangın tehlikesine karşı ideal bir güvenlik çözümü olarak öne çıkıyor.

 

Bölünmüş Spektrumlu Sensörle Yüksek Doğruluk 

 

Dahua HY-SA20A bölünmüş spektrumlu odacık tasarımıyla duman ile toz veya buhar arasında ayrım yaparak yanlış alarmları önlüyor. Cihazın her 9 saniyede bir ölçüm yapan gelişmiş elektronik sensörünün yüksek hassasiyeti sayesinde kullanıcılar alarmı duyduklarında gerçekten bir tehlike olduğuna emin oluyor. Bu da acil durumlarda tepki süresini kısaltıyor.

 

Yangın esnasında dumanlar ve zehirli gazlar alevlerden daha hızlı yayılır ve bu nedenle kurbanların çoğu bu gaz ve dumanlar nedeniyle hayatını kaybeder. Can kayıplarınnı büyük kısmı ise insanlar uykudayken yaşanır. HY-SA20A duman dedektörü 85dB düzeyindeki sesli alarmı ile evin her yerinden duyulabilecek güçlü bir uyarı verebiliyor. Bu sayede kullanıcılar gece uyurken veya oturma odasında TV izlerken bile tehlike uyarısını duyabiliyor. 

 

Kurulumu son derece kolay olan ürünün dâhili pili tek şarjla 10 yıl boyunca çalışabiliyor. Pil azaldığında ise ürünün üzerindeki uyarı ışığı yanarak kullanıcıya haber veriyor. Ürün, uzun pil ömrü ve herhangi bir ayar gerektirmemesi sayesinde bakıma veya müdahaleye ihtiyaç duymadan uzun yıllar çalışabiliyor.

 

Konutlar için İdeal Yangın Koruması

 

Oturma ve yatak odaları, koridorlar ve bodrumlar gibi alanlarda kullanıma uygun olan cihaz müstakil evler, daireler ve yurtlar gibi konut alanları için üst düzeyde koruma sağlıyor.