GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2022 11:11   Güncelleme : 30-04-2022 11:11

Termal Suyuyla Bin Derde Deva : Kozaklı 

Nevşehir’in meşhur kaplıcalarıyla tanınmış bir ilçesi olan Kozaklı, il merkezi Nevşehir’e en uzak ilçedir.

Termal Suyuyla Bin Derde Deva : Kozaklı 

Nevşehir’in meşhur kaplıcalarıyla tanınmış bir ilçesi olan Kozaklı, il merkezi Nevşehir’e en uzak ilçedir. 1954 yılında kurulmuş olan bu ilçenin ismini nereden aldığı bilinmemektedir. Kozaklı'da yaşayan ve adı Kozoğlu olan bir kişi sıcak sulardan bir hamam oluşturarak burayı kullanışlı bir mekan haline getiriyor. Sağlığı önemseyen ziyaretçiler için biçilmiş kaftan olan bu yerin halkı, kaplıcalardan yükselen buharın kozaya benzediği düşüncesiyle yaşıyor.

 

Kozaklı Termal Otellerine Ne Zaman Gidilir? 

Sağlık ve kaplıca turizmi açısından son derece önemli bir yere sahip olan Kozaklı’ da aldığınız şifaya ek olarak size sunulan konfor ile hem huzur bulup hem de dinleneceğiniz bir tatil geçirebilirsiniz. Online olarak da rezervasyon yaptırabileceğiniz Kozaklı Termal otellerine Nevşehir il merkezinden her saat düzenli otobüs seferleri düzenlenmektedir. Şifa bulmak ve dinlenmek ve huzuru bulmak için gideceğiniz Termal otellere kış aylarında daha çok talebin olduğunu söyleyebiliriz. Her zaman ulaşabileceğiniz Şifa bölgesi olan Kozaklı Termal otellerine dilerseniz Online olarak da rezervasyon yaptırarak, Kalsiyum ve Klor gibi sağlığa faydalı bileşenleri içeren şifalı sularından faydalanabilirsiniz. 

Kozaklı Termal Otelleri Hakkında Bilgi 

Sağlık Turizminin Parlayan yıldızı olan Kozaklı’ da bazı termal tesisler günübirlik bazı belirli ücretlerle ziyaretçilerine fırsat sunuyor. Kozaklı termal otel fiyatları sunulan hizmete ve kaliteye göre farklıljk gösteriyor. Bütçeye uygun birçok konaklama alanı ziyaretçiler için sevilerek tercih edilmekte.  Kozaklı Termal otelleri kapalı yüzme havuzları ile beğenilen mekanlar arasında.