GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-05-2022 15:32   Güncelleme : 10-05-2022 15:32

Gano Sabun Nedir?

Gano Sabun Nedir?

Gano sabun pek çok cilt rahatsızlığını düzeltmede işe yarayan mucizevi bir sabundur. Bu sabunun kullanımı aslında çok eskidir. Eski Çin devletlerinde kadınların güzelliklerini bu sabun ile elde ettikleri bilinmektedir. Gano sabunun günümüzde de yaygın biçimde kullanılmaktadır. Ancak günümüzde yalnızca Çin’de değil, tüm dünyada kullanılmaktadır. Hem cilt sağlığı hem de cilt güzelliği için etkileri kullananlar tarafından da onaylanmaktadır. Bu nedenle özellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Gano sabunun faydaları günümüzde bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu sabun iyileştirici gücünü Reishi mantarından almaktadır. Bu mantar Uzak Doğu’da yetişmekte ve pek çok alanda kullanılmaktadır. Gano Sabunun içinde de faydalarını göstermektedir.

Gano Sabun Nedir?

Özellikle cilt hastalıklarını iyileştirmede işe yarayan Gano Sabun Çin’de ortaya çıkmış ve tüm dünyaya yayılmıştır. Bu sabun içinde Reishi mantarı vardır. Reishi mantarı Çin’de 4000 yıldır bilinmektedir. Bu mantarın iyileştirici etkileri de her alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle Reishi mantarı içeren ürünler sıklıkla tercih edilmelidir.

Gano Sabun Çeşitleri Nelerdir?

Cilde olumlu etkileri bulunan Gano sabunun çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlerine göre de özellikle bazı cilt problerine etki etmektedir. Gano sabun, Reishi mantarına ek olarak bunları içermektedir. Gano sabun çeşitleri,

 • Keçi sütlü,
 • Aloe veralı,
 • Papatyalı Gano sabundur. Bu sabunlar belirli cilt problemlerinde daha da etkilidir.

Papatya, renk açıcı özelliğiyle bilinir. Papatya özlü Gano sabun da leke açma konusunda daha etkilidir. Cilt beyazlatma ve leke giderici etkileri sebebiyle tercih edilir. Aloe veralı Gano sabun aşırı hassas ciltler için uygundur. Gano sabun her ne kadar tüm cilt tiplerine uyumlu olsa da çok fazla deforme olmuş aşırı hassas ciltlerde Aloe veralı Gano sabun daha çok tercih edilir. Bu sabun cildi sakinleştirir, kızarıklıkları giderir ve cildi nemlendirir. Keçi sütlü Gano sabun cildi besler. Sivilceleri giderir ve cildi pürüzsüzleştirir. Cildi güzelleştirmede hem Reishi mantarının hem de keçi sütünün etkisini içerir.

Gano Sabun Faydaları Nelerdir?

Reishi mantarının dışında içerikler de barındıran ve bu sayede farklı cilt problemlerine odaklanan Gano sabun çeşitleri vardır. Ancak Gano sabun pek çok farklı cilt problemi ile savaşmaktadır. Bunlar,

 1. Ciltteki kan dolaşımını dengeler,
 2. Hücre yenilenmesini destekler,
 3. Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 4. Yorgunluk belirtilerini giderir,
 5. Kırışıklıkları önler,
 6. Saçı canlandırır,
 7. Saç derisi sağlığını korur,
 8. Cildi beyazlatır ve aydınlık bir görünüm verir,
 9. Diyabet hastalığını iyileştiren etkileri vardır,
 10. Saçı güçlendirir,
 11. Akciğer, kalp ve beyin sağlığına katkıda bulunur.

Gano sabunun bu etkilerini görmek için sabunu düzenli kullanmak gereklidir. He gün kullanıldığı taktirde birkaç hafta içinde bu etkileri ortaya çıkmaya başlar.

Gano Sabun Nasıl Kullanılır?

Sabun olarak kullanılan bu ürün, aslında kendine ait bir kullanım şekline sahiptir. Bu sabuna kesinlikle doğrudan su değmemelidir. Bu sabun isteğe bağlı olarak günde bir kere veya iki kere kullanılabilir. Gano sabun kullanım aşamaları:

 • Kullanım öncesinde eller yıkanmalıdır.
 • Sabun doğrudan suya değmemelidir.
 • Eller ıslatılmalı ve Gano sabun bu şekilde ıslak ellerle köpürtülmelidir.
 • Köpükler ile yüz sabunlanır. Yüze masaj yapılarak uygulanır.
 • Gano sabun yüzde 20 dakika bekletilir.
 • Ilık su ile yüzden arındırılır.

Gano sabun ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz: Gano Sabun Nasıl Kullanılır?