GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-05-2022 17:20   Güncelleme : 10-05-2022 17:20

Kumaş Kaplı Panel

Yapılan ses yalıtım uygulamaları ile ses kirliliğinin vermiş olduğu rahatsızlık önlenmiş olur. İş yerlerinde ofis odalılarında yapılan çalışmalardan daha fazla verim alınması için ses yalıtımı önemlidir.

Kumaş Kaplı Panel

 

 

Yapılan ses yalıtım uygulamaları ile ses kirliliğinin vermiş olduğu rahatsızlık önlenmiş olur. İş yerlerinde ofis odalılarında yapılan çalışmalardan daha fazla verim alınması için ses yalıtımı önemlidir. Özellikle ofis ortamı düşünüldüğü zaman diğer departmanların iş akışının engellenmemesi için ses yalıtım uygulaması gerekmektedir. Dolayısı ile ses yalıtım uygulaması ile diğer departmanlara da ses geçişi engellenmiş olur. Ofis odalarında ses yalıtım malzemeleri, akustik süngerler yaygın olarak kullanılmaktadır Ses yalıtımı günümüzde şehir gürültüsünden kaynaklanan çalışma alanları içerisi kalabalıktan kaynaklanan yankı sorunlarından dolayı günümüzde büyük bir ihtiyaç haline gelmektedir. Ses yalıtımı yapılan alanlarda yapılmayan alanlara kıyasla personel çalışmalarında kıyaslandığında daha verimli test sonuçları gözlemlenmektedir. Rahatsız edici sesler çok fazla dikkat kaybına yol açmaktadır. Bu nedenle çalışmalarınızın daha verimli olmasını istediğini konumlarda iyi bir ses yalıtımı yapılması önerilmektedir. Kumaş Kaplı Panel birçok alanda sizlere çözüm sunmak adına birçok türde üretimi yapılmaktadır. Dilediğiniz görünümde uygulayabileceğiniz paneller için firma logonuzu, müzik grubunuzun logosunu kumaşların üzerine uygulatılabilmektedir.

 

Kumaş kaplı paneller tavanlarda duvarlarda masalar arası ses geçişlerini engelleme konusunda hatta alanlar arası bölmek adına akustik paravanların kullanımı sağlanabilmektedir. Ortam akustiğinin iyileştirilmesinde kullanılan Kumaş Kaplı Panel tüm duvar ve tavan detaylarında kullanılabilir. En büyük avantajı ürün de monte edildiğinde kolayca yerinden sökülebilir olmasıdır. Duvarlarınızda uygulayabileceğini bir çok modelde üretilen paneller daire, üçgen, dikdörtgen, kare, beşgen, altıgen ve üç boyutlu seçenekleri bulunmaktadır.  Daire duvar paneli, akustik anlamda her mekanda kullanılabilen bu paneller, uygulanan mekanda akustik dengeyi sağlarken yankı yalıtımını da sağlar. Kumaş kaplı akustik panel kaplamalar, akustik kumaş kaplamalı ses kesici , emici ve yutucu akustik panellerin iç yüzeyi ses soğuruculuğu, emiciliği artırılmış cam yünü ve kaya yünü olarak bilinen ses yalıtımı panelleri ile doldurularak yada yanmaz akustik süngerler ile ses yutucu akustik malzemeleri kullanılarak üretilir. Akustik kumaş kaplı panel, ön yüzü akustik ses emici ve de isteğe bağlı yanmazlık apreli laminasyon yapılmış kumaş ile gerdirme yöntemi ile kaplanarak standart ölçülerin yanı sıra özel ölçülerde de üretim mümkündür.

 

Orfe akustik panel, ses yutucu ve akustik özelliğinin bulunmasının yanı sıra uygulanan ortama şık ve dekoratif bir görünümde kazandırır. Akustik kumaş kaplı paneller, kare, dikdörtgen, üçgen, altıgen petek gibi geometrik şekillerde üretilebilmektedir. Ayrıca müşteri taleplerine göre farklı şekillerin birleşimiyle koreografik desenler oluşturulabilir. Tasarım mekanları için en kullanışlı ve dekoratif akustik panel türlerinden biridir. İstenilen ebatlarda üretilir. Kumaş Kaplı Panel , ofis, çalışma ortamları benzer yerlerde kullanılır. Mekanın akustik yankı yalıtımını düzenler ve ortama dekoratif bir görünüm kazandırır. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen Kumaş Kaplı Panel teknik şartnamelere uygun olarak üretilmektedir web siteleri üzerinden ürünlerin akustik yalıtım, alev ilerletmezlik testlerine sertifikalarına ulaşabilirsiniz.