GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2022 15:46   Güncelleme : 12-05-2022 15:46

Ayçekirdeğinde Yıllardır Değişmeyen Adres: Bayçelik

Ayçekirdeği üretiminde olduğu tüketiminde de ilk sıralarda yer alan ülkemizde Bayçelik, sektörün önemli markası olarak başarılı çalışmalarını sürdürüyor.

Ayçekirdeğinde Yıllardır Değişmeyen Adres: Bayçelik

Ayçekirdeği üretiminde olduğu tüketiminde de ilk sıralarda yer alan ülkemizde Bayçelik, sektörün önemli markası olarak başarılı çalışmalarını sürdürüyor.

Yolculuklarınızda sıklıkla rastladığımız, tabloları aratmayan görüntüsü ile ayçiçeği tarlaları, damak zevkimize de birçok seneğiyle hitap ediyor. İlkbahar aylarında ekim işlemleri yapılan ayçiçeği, yaz mevsimlerinde açıyor. Bu bitkiden hasat edilen ayçekirdekleri de sofralarımıza çeşit çeşit seçenekle ulaşıyor.

En kaliteli kabak çekirdeği ve ayçekirdeklerini bizlere ulaştırmak için ekim işlemleri ile başlayan süreçte bakım, hasat ve işlem süreçlerini son teknoloji ürünlerle gerçekleştiren Bayçelik, sektörün öncü ve güvenilir markası olarak başarısını her geçen gün ileriye götürüyor.

 

Ayçekirdeğinin Faydaları

Faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok ve önemli olan ayçekirdeği, sadece kuruyemiş olarak da tüketilmiyor. Ayçiçeği ürünlerini, yemeklerinize lezzet katan ayçiçeği yağı olarak da tüketebiliriz.

Ayrıca ayçekirdeği ürünlerini ekmek, poğaça vb. hamur işi yiyeceklerde de kullanabilmekteyiz. Kullanım alanları gibi faydaları da çeşitlilik gösteriyor. Ayçekirdeğinin yanı sıra kabak çekirdeği de sağlık için yararlı içeriği ile günlük besin değeri ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur.

Sağlığımız açısından günlük olarak bazı besin değerlerini düzenli olarak tüketmemiz gerekir. Doğru porsiyon oranında tüketildiğinde günlük E vitamini ihtiyacımızın büyük bir bölümünü karşılayan ayçekirdeği, bu sayede kalp ve damar hastalıklarına karşı da fayda sağlamaktadır. Magnezyum içeriğiyle de zengindir. Bu vitaminin eksikliği depresyon, kemik, kalp, bağışıklık sistemiyle alakalı çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilir.

Bir avuç tüketilecek ayçekirdeği ile günlük magnezyum ihtiyacımızın yarısına yakın bir oranı da elde ederiz. Ayçekirdeği bunların dışında, kan şekerini düzenler, tiroit hormonun düzenli çalışmasını sağlar, alzheimer hastalığı tedavisinde etki eder, kolesterolü önler, cildin ve tırnakların sağlıklı olmasını sağlar, kasları güçlendirir, selenyum eksikliğinin etki edeceği rahatsızlıkları iyileştirir.

Özel İşlemlerle Tarladan Sofraya Yolculuk

Bayçelik'te ayçekirdekleri üretimden sofraya büyük bir titizlikle taşınıyor. Sektörün ihtiyaç duyduğu son teknoloji cihazların yardımıyla üretim ve hasat işlemleri yapılır. Farklı çeşitlerde bulunan ayçekirdekleri tüketim tercihlerine göre işlemlere de tabi tutulur.

Bayçelik'te kavrulma ve tuz miktarı ile birlikte Çivril Ayçekirdeği, Denizli Ayçekirdeği bulunur. Bunlar siyah ayçekirdeği ve beyaz ayçekirdeği olarak da adlandırılır. Ayrıca kabak bitkisinden elde edilen  kabak çekirdeği  de Bayçelik'in sevilerek tüketilen ürünlerinden biridir.

 

Tüm ürünler Bayçelik'in titiz çalışmaları ve hijyenik ortamında özel işlemlere tabi tutularak paketleniyor. Organik tarım farkı ve teknolojiyi birleştirerek en taze ve kaliteli ürünleri Bayçelik farkıyla tüketebilirsiniz.

Ayçekirdeğinde Neden Bayçelik?

Sofralarımıza en titiz ve hijyenik işlemlerle ulaşan ayçekirdeği ve kabak çekirdeği, Bayçelik farkıyla lezzet ve sağlığı bir arada sunuyor. Teknolojik olarak en gelişmiş ürünlerin kullanıldığı ayçekirdeği eleme, sınıflandırma, renk ayırma, paketleme ve depolama aşamalarında, organik tarım ve hijyen esaslarına bağlı olarak işlemler yapılır.

Ürün çeşitliliğiyle farklı damak zevklerine hitap eden Bayçelik, ülkemizde olduğu kadar dünyada çok sayıda ülkeye ayçekirdeği ihracat etmektedir. Ülkemizin milli değerine değer katan Bayçelik, sektörün dev markası olarak yoluna emin adımlarla ilerliyor.