SPOR
Giriş Tarihi : 16-05-2022 11:28   Güncelleme : 16-05-2022 11:28

Milli Takım’da Ergin Ataman Dönemi

Milli Takım’da Ergin Ataman Dönemi

 

Basketbol milli takımında Orhun Ene ile yolların ayrılmasının ardından yeniden yapılanma süreci de başlamış durumda. Oldukça sükseli bir kadronun olması ve genç jenerasyonun da geliyor olması şüphesiz ki tüm ülkeyi heyecanlandıracak olan gelişmelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim Hidayet Türkoğlu’nun başkanlığını yapmış olduğu camiada da yeni baş antrenör kesinleşmiş durumda. Milli Takım’da Ergin Ataman dönemi tekrar başlaması ile de hedeflerin belirlenme süreci de tabii ki basketbol dünyasını yakından ilgilendiren pek çok veriye de ev sahipliği yapıyor. Betandyou tüm spor branşlarına ev sahipliği yapıyor. Basketbol dünyasını site üzerinden de takip edin.

Özellikle NBA’de oynayan oyuncu sayısının her geçen gün artması Ergin Ataman’ın yeni dönemi için Avrupa şampiyonluğu hedefini de ilk sıraya koymuş durumda. Sırasıyla Avrupa Şampiyonası, Dünya Kupası ve Olimpiyat geçirecek olan Ataman’ın sözleşmesi ise 2024 senesinin Agustos ayında sona erecek. Basketbol severler, bahislerini Betandyou giriş sayfasından oynayabilir.

Hedef Avrupa Kupası

Daha önce A takım antrenörlüğü yapmasına rağmen yapmış olduğu ilk açıklamada oldukça heyecanlı gözlenen Ergin Ataman şimdiden elde edeceği başarılan hayalini kurduğunu da söyledi. Milli takımın yeni hedefinin Avrupa kupası olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adamın oluşturacağı kadro ile ilgili verdiği sinyaller de herkesi mutlu edecek cinsten. Onwin Twitter adresinden siteye giriş yaparak, basketbol maçlarını sitede canlı izleyebilirsin.

Amerika’da basketbol kariyerine devam eden Alperen Şengün, Ömer Faruk Yurtseven, Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’da yeni yapılanma sürecinin baş aktörlerinden olacak olan oyuncular arasında. Aynı zamanda yerel liglerden ve Avrupa’da oynayan basketbolcuların da yenilenen kadroda olacağını ön görebiliriz.