GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2022 11:50   Güncelleme : 20-05-2022 11:51

Bağışıklığı Güçlendirmek için Vitamin Takviyelerinin Önemi Nelerdir?

Bağışıklığı Güçlendirmek için Vitamin Takviyelerinin Önemi Nelerdir?

 

 

Bağışıklık sisteminiz, temas edebileceğiniz bütün zararlı virüs ve bakterilerle savaşmak için yorulmadan her zaman çalışır. Bağışıklık sistemi, birçok farklı faktöre bağlı olarak vücudunuzdaki en karmaşık ve birbirine bağlı sistemlerden biri olabilir. Bunlar, genetik yapınızı, yaşınızı, sağlık durumunuzu ve stres seviyeniz gibi birçok durumu içerebilir.

 

Vücudunuzun savunmasını güçlendirebilmek ve hastalıklardan korunmak için birden fazla besine ihtiyacınız olabilir.  Ancak, bazı besinler bağışıklık sistemini desteklemede iyi bir iş çıkarsa da düzenli olarak vitamin takviyesi kullanmanın da önemi büyüktür. Bağışıklığınızı geliştirme konusunda kararlıysanız, beslenme alışkanlıklarınızda kalıcı ve kapsamlı değişiklikler yapmanız gerekebilir.

 

C Vitamini

 

C vitamini, bağışıklık sistemini çok önemli seviyelerde destekler. Diğer işlevlerin yanı sıra beyaz kan hücrelerini güçlendirip, güçlü bir cilt bariyeri sağlaken strese karşı korunmanıza yardımcı olur.

 

B vitamini

 

B vitaminleri, tüm yaşam formlarının varlığı için gerekli olabilir. Birçok farklı B vitamini çeşidi vardır ve bu çeşitlerin her biri çok çeşitli düzenleyici işlemlerden sorumludur. Basitçe söylemek gerekirse, B vitamini özellikle bağışıklık sisteminiz için çok önemli olan vitaminler arasındadır.

 

D Vitamini

 

D vitamini de bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Ek gıda takviyesi olarak ya da bazı gıdalardan D vitamini eksikliğinizi giderebilirsiniz

 

Çinko

 

Çinko teknik olarak bir vitamin olmasa da sağlığınız için en önemli besinlerden biridir. Büyüyüp, gelişmeniz ve sinir ve üreme sistemlerinizin işleyişi için gereklidir. Vücudunuzda yeteri kadar çinko olmazsa bağışıklık sisteminiz de zarar görebilir. Çinkoyu kara buğday, bulgur, süt, yoğurt, et, yeşil mercimek ya da kuruyemiş gibi birçok temel gıda içerisinde bulabilirsiniz. Birçok gıda maddesi, özellikle kahvaltılık gevrekler de bu besin maddesi ile takviye edilme eğiliminde olduğunu unutmamalısınız.

 

Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek vitamin takviyeleri için https://www.orzax.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.