GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-05-2022 17:11   Güncelleme : 23-05-2022 17:11

Baskı Beton Uygulaması Nedir?

Baskı beton uygulaması tüm mekanlar için tasarlanmış olan bir zemin kaplama sistemidir.

Baskı Beton Uygulaması Nedir?

Baskı beton uygulaması tüm mekanlar için tasarlanmış olan bir zemin kaplama sistemidir. Cihanoğlu Baskı Beton uygulamasının en önemli özelliği tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır. Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen granit ve diğer tabii taşların tüm doğal görünümünü sunan zemin baskı beton seçenekleri kaliteli uygulama süreci ile aynı zamanda geleneklere ve kültürümüze uyumlu yeni nesil çalışmaların başında gelmektedir. Bu özellikleri nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Duvar baskı beton dökülen özel beton ile aynı anda yüzeye uygulanan dolayısı ile betonla birlikte priz alan yüksek mukavemetli, aşınıma darbelere dayanıklı tozumayan leke tutmayan kaydırmazlık sağlayan solmayan tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve gelecek nesillerle de yaşayacak yegane kaplama sistemidir.

Baskı Beton Uygulaması

Baskı beton uygulaması için eski betonların tamamı çim taş ve çiğ toprak çıkarılmalıdır. Toprağın yeterli seviyede olmaması durumunda granül dolgu gerçekleştirilir. Gerekli olması halinde baskı betonun yerleştirileceği tüm alana alt taban dolgusu yapılır. Baskı betonun uygulanabilmesi için gerekli alt alanı oluşturulduktan sonra formların ayarlanabilmesi kolaylaşır. Baskı beton uygulaması yapılacak olan baskı beton modeline göre kalıpların seçilmesi ile başlar. Formlar metal ya da ahşap kazıklarla tutturularak betonun dökülmesinin ardından bulundukları bölgeden çıkarılırlar. Cihanoğlu Baskı beton zeminler için sunduğu ayrıcalıklı görünümüyle beraber bir o kadar da kalite detayına sahiptir.