SPOR
Giriş Tarihi : 25-05-2022 02:53   Güncelleme : 25-05-2022 02:53

Futbolda geliştiği sürece bir kariyer planının olabileceğini söyledi

Futbolda geliştiği sürece bir kariyer planının olabileceğini söyledi

Bu hedeflere ulaşmak. Kendi hayatımda böyle görünüyorum. Bu dönem uzun vadeli yapmak istedim, oraya gitmek istediğimi söylemedim. Ben anı yaşayan bir insanım. Önceliğim bu sezonu bitirmek. Kulübümü en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Sonra tatiller var. Tatilin tadını çıkardım. Amacım o tatilin tadını çıkarmak ve ailemle vakit geçirmek. Görebildiğim en uzun süre bu. Bayramdan sonra sezon başlangıcı kampına katılın. O kampta Türkiye'ye mi yoksa Espanyol'a mı gideceğimi bilmiyorum. Bunalmış hissetmiyorum. Eğer kendimi geliştirirsem futbol kariyerime bu şekilde yön verebilirim" dedi.

"Maradona Arjantinlileri yansıtan bir karakter"

Arjantinli efsaneler Maradona ve Messi hakkında soru sorulduğunda Vargas şu yanıtı verdi:

"Aslında ben de farkı çok net anlatamıyorum. Maradona'yı izleme şansım olmadı. Ama Maradona'nın Arjantinli için yarattığı duyguları birebir gördüm ve açıklamak için bir örnek vereceğim. He An inanılmaz bir yetenek ve bu yetenekle biz dünya kupasını kazandığımızda ingiltere'ye iki gol atmıştı. ingiltere ile savaştan çıkıyorduk ingiltere ile sahabet savaşıyorduk o insanlara bu duyguları çok farklı yaşattı, sen sadece kendi gözlerinizle gördünüz. "Onun büyüklüğünü anlayabilirsiniz. Tabii ki bununla sınırlı değil. Diego Armando Maradona, röportajlarında ve hayatında Arjantinli'yi yansıtan bir karakter. Fikrini söyleyecek...kimseden korkmuyor, ne yapmak istediğini biliyor.

Onları yapmak için çok çalıştı. Bu bizim için harika bir örnek. Lionel Messi'ye gelince, bence o tüm zamanların en iyi futbolcusu. Onun en iyi oyuncu olduğunu söyleyen nesiller gelecek. "