SPOR
Giriş Tarihi : 26-05-2022 18:57   Güncelleme : 26-05-2022 18:57

Konuşmaya gitti Orada bir tercih yaptı dedi

Konuşmaya gitti Orada bir tercih yaptı dedi

Ümit Milli Futbol Takımı, 2023 Avrupa Şampiyonası 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası grup elemeleri öncesinde İstanbul'daki antrenman kampına girdi.

Ümit Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Torunai Kafkaes de kampın ilk gününde basına açıklama yaptı. Kafkasyalılar konuşmalarının başında oyunun bir anlayış ve felsefesini inşa etmek için çalıştıklarını belirterek, "Kuruluşu değil oyun anlayışını inşa etmeye ve bu oyunu sürdürülebilir kılmaya çalışıyoruz. Takvim öncesinde biz iki kulübün "Antrenörlerimiz bize oyuncularını verdi. İki antrenman kampı oynadıktan sonra iki hazırlık maçı oynadık. Eksiklerimizi de görüyoruz. İlk resmi maçımızı Kazakistan'a karşı oynayacağız" dedi.

"Bir binanın temeli çok önemlidir"

Tolunay Kafkas, Türk futbolunun temelinin genç futbolcuların gelişimi olduğunu belirterek, "Bu bir geçit. 21 önemli bir yaş grubu. Çünkü bu pashagaming yaş grubundaki oyuncular A Milli Takımlar. Burada başarılı olmak istiyoruz, buradayız. Zor bir grup Avrupa Şampiyonası grup elemeleri Oynamak istiyoruz Genç milli ve U21 turnuvalarında ne kadar sık oynarsak A Milli takımımız o kadar iyi olur Binanın temeli çok önemli Temeli genç oyuncular Türk futbolunun yeni bir nesil yetiştirmesi ve onun önünde daha güvenli olması için bu alanların sağlam olması gerekiyor. Bunu görüyorsunuz” dedi.

"Türk futbolunda çok fazla teknik sorun var"

Başarılı teknik direktör, oyuncuların kendi takımlarından zaman ayırmasının önemine vurgu yaparak, "Ligimiz Avrupa'da 21 yaş altı oyuncuların mola aldığı son lig. Bu çok ciddi bir olay" dedi. Mali tarafı bir kenara koydum ama teknik tarafı.