SPOR
Giriş Tarihi : 27-05-2022 23:59   Güncelleme : 27-05-2022 23:59

"Tüm taraftarları finale davet ediyoruz. İstanbul'da kaç Sivas yaşıyor?

Sivasspor, Turkuvaz Medya'nın taraftarlarıyla düzenlediği Ziraat Türkiye Kupası'nda Alanyaspor'u finale nakavt ederek finale çıkmanın mutluluğunu yaşıyor. Tarihlerinde ilk kez finale yükselen Yiğidolar, 26 Mayıs Perşembe günü Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Kayserispor ile galibiyet serisini paylaşacak. Başkan Mecnun Otyakmaz, "Çok zor bir maçtı. Bazen bir süre üstünlüğü kaybettik ama arkadaşlarımız nasıl döneceklerini biliyorlardı ve finale kadar gidebilecek bir sonuç aldılar. Öncelikle hocalarımızı tebrik ediyoruz. ve oyuncularımız."

hayranlarımız harika

Başkan Otyakmaz, bu sezon ilk kez tribün önünde oynadıklarını vurgulayarak, "Harikalar. Taraftarın önemini bir kez daha görüyoruz, onlar futbolun ayrılmaz bir parçası. Kaçırdık, geldiğiniz için teşekkür ederiz, biz geldik. Tüm taraftarları İstanbul'daki albibet finale davet ediyoruz. İstanbul'da kaç tane Sivas olduğunu kanıtlamamız gerekiyor, bir şehir efsanesi değil. Herkesi final oyunumuza davet ediyoruz." Devler finali öncesinde Sivas camiasının desteğini istedi.

İki takım da finali hak ediyor

Başkan Mecnun Otyakmaz, her iki takımın da finale layık olduğunu belirterek, Anadolu derbisinde oynayacaklarını vurguladı. Başkan Otiakmaz, "Kayseri Spor ile son maç Anadolu derbisi olacak" dedi.

ZABAGA GADAR burada!

Sivasspor'un finale yükselmesi kutlamaları il genelinde kutlandı. Tarihi kent meydanı başta olmak üzere sokakları ve meydanları dolduran Sivaslılar sevinç gösterisi yaptı. Yiğidolar konvoyu arabalarını şehir içinde gezdirdi.