GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-05-2022 14:22   Güncelleme : 31-05-2022 14:22

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

 

Tamamlayıcı sağlık sigortasını, normal sağlık sigortası planının kapsamadığı avantajları kapsamak için kullanılan ek bir koruma tedbiri olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca, poliçeye bağlı olarak aniden ortaya çıkan hastalık veya yaralanmayla sonuçlanabilecek masrafların ödenmesine de yardımcı olabilir. Birçoğu belirli sağlık sorunlarını hedeflerken birkaç farklı tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneği vardır. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, tamamlayıcı sağlık sigortası sizin ve ailenizin sağlık ile alakalı yaşadığı sorunlarda maddi açıdan rahatlamanıza yardımcı olabilir.

 

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

 

Tamamlayıcı sağlık sigortaları; kesintiler, primler, katkı payları ve hızla artabilen diğer maliyetleri içerir. Sıklıkla oluşabilecek hastalık veya kaza gibi durumlarda düzenli sağlık bakım masraflarınıza yardımcı olmaya yönelik politikalara güvenerek, tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

 

Bazen ikinci sigorta olarak da adlandırılan tamamlayıcı sağlık sigortası, artan sağlık hizmetleri maliyetlerinin, azalan sağlık hizmetleri yardımlarının ve yüksek indirilebilir sağlık planlarının giderek yayılmaya başladığı bir dönemde, daha da önemli hale gelmiş olabilir. Bu sigorta sayesinde tıbbi maliyetlere karşı daha tedbirli olabilirsiniz ve ek bir plan ile finansal riskinizi en aza indirebilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

 

Bu sigorta türü, ayakta tedavi, muayene, çok ciddi olmayan cerrahi müdahaleler ve refakatçi masrafları gibi hizmetleri kapsar. Ayrıca bu kapsam dışında sayılabilecek durumlarda ek teminat paketleri satın alarak sigorta kapsamını genişletmeniz mümkündür.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

 

Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışan herkes, tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilir. Eğer SGK kapsamından sigortaya sahip değilseniz, tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanamazsınız.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

 

Poliçeye bağlı olarak değişmekle birlikte, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun anlaşmalı olduğu bütün hastanelerde geçerlidir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun anlaşması olmadığı hastanelerde bu sigorta geçerli olmayacaktır.

 

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız https://www.tamamlayicisaglik.com/ adresini ziyaret edip detaylı bilgi alabilirsiniz.