GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-05-2022 17:34   Güncelleme : 31-05-2022 17:34

Uzun Dönem Araç Kiralama

Araç kiralama sektörü son yılların en hızlı gelişen sektörlerinden birisidir. Çünkü sağlamış olduğu önemli avantajlar özellikle kurumsal firmalar için katma değer yaratan uygulamalardır.

Uzun Dönem Araç Kiralama

Araç kiralama sektörü son yılların en hızlı gelişen sektörlerinden birisidir. Çünkü sağlamış olduğu önemli avantajlar özellikle kurumsal firmalar için katma değer yaratan uygulamalardır. Bu nedenle birçok kurumsal firma kurumsal araç kiralama hizmeti alarak maliyetlerine ve sermayelerin de önemli avantajlar elde etmektedir. Bu alanda oluşan yoğun talep beraberinde araç kiralama firmalarının artmasına ve verilen hizmet kalitesinin yükselmesine olanak sağlamaktadır.

Uzun dönem araç kiralama denildiğinde 12 ay ve 12 ay üzeri kiralamalar ifade edilmektedir. Bu tür bir hizmet bireysel kullanımdan ziyade çoğunlukla şirketlerin faydalanmış olduğu bir hizmettir. tek bir araç olarak ya da filo kiralama ile şirketler ara ihtiyaçlarını uzun dönem kiralama yöntemi ile karşılamaktadır. Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun Tüm sektörler uzun dönem araç kiralama hizmetinden faydalanabilmektedir.

Ülkemizde uzun dönem araç kiralama denildiğinde Mondy Filo firması ile iletişime geçebilirsiniz. Kaliteli ve güvenli bir hizmet için firma Web sayfasına giriş yapabilir ya Uzun dönem araç kiralama hakkında en detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uzun dönem araç kiralamanın avantajları

Kurumsal firmalar için uzun dönem araç kiralama hizmetinin sağladığı çok önemli avantajlar bulunmaktadır. Bu nedenle birçok firma hem yönetim hem de satış ve pazarlama faaliyetlerinde kullanmak üzere araç kiralamaktadır.

Uzun dönem araç kiralamanın firmaları sağlamış olduğu en önemli avantajlar şöyledir;

  • Araç alımına bir sermaye ayırmadan aylık ödeme imkanı ile araç kiralama imkanı sunulmaktadır. Böylelikle şirketler araç alımı için ayırmaları gereken sermayeyi şirket faaliyetleri için kullanmaktadır. Uzun dönem araç kiralama hizmeti kapsamında yapılan sözleşmeler dahilinde belirlenen periyotlarda ödemeler yapılarak şirket bütçelerine önemli bir hareket alanı kazandırılmaktadır.
  • Uzun dönem araç kiralama hizmeti alan firmalar için önemli bir maliyet avantajı elde edilmektedir. Kendi öz varlıkları dahilinde araç satın alan şirketler bu araçların bakım, lastik, her türlü vergi vb. giderlerinden mesuldür. Bu giderlerin her biri firmalar için bir maliyet unsurudur. Ancak uzun dönem kiralama yapıldığında firmalar kiraladıkları araçlar için sadece kira bedeli ödeyerek maliyetlerden kutlanmaktadır.
  • Araç kiralama hizmeti sayesinde firmalar her zaman yeni araç kullanmaktadır. Kiralanan araçlar çoğunlukla 0 kilometre olarak firmalara teslim edilmekte ve belirli kilometrelere ulaştığında yeni araçlar ile değişimler yapılmaktadır.
  • Kurumsal firmalar uzun dönem araç kiralama hizmetine karşılık bir bedel ödemekte ve bu Bedel karşılığında hizmete ait fatura almaktadır. Alınan bu faturalar şirketlerin giderlerinde yer aldığı için yıl sonunda ödenecek vergiden düşünmektedir. Bu önemli avantaj firmaların uzun dönem araç kiralaması için bir tercih sebebidir.

Firmanız adına tüm bu avantajlardan faydalanabilmek ve uygun koşullarda ve güvenli şartlarda uzun dönem araç kiralama hizmeti almak istiyorsanız Mondy Filo firmasının sağladığı fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bunun için firma web sayfasına giriş yapabilirsiniz.