GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-06-2022 12:59   Güncelleme : 02-06-2022 12:59

Deniz Yolu Taşımacılığı

Deniz yolu ile ulaşım genel olarak, gemi, vapur ve bunlar gibi deniz araçlarıyla yapılır ve önemli olan bir ulaşım şeklidir.

Deniz Yolu Taşımacılığı

Deniz yolu ile ulaşım genel olarak, gemi, vapur ve bunlar gibi deniz araçlarıyla yapılır ve önemli olan bir ulaşım şeklidir. Daha çok uluslararası ticaret açısından büyük bir önem taşımaktadır. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemiz için, deniz ulaşımının yapıldığı doğal limanlar olduğu gibi, dalgakıranlarla korunan yapay limanlar da bulunur. Deniz yolları aracılığıyla, limanlar arası transfer işleminin yapılması, ürünlerin nakli, istenilen yere, belirtilen zamanda gönderilmesi manasına gelir

Denizyolu taşımacılığı yapılırken kitlesel olarak yük kapasitesi en üst seviyededir, bundan dolayı taşımanın maliyeti daha düşük olur. Yüksek güvenlik imkânlarına sahip olan bu sistem, bunun dışında enerji tüketimi bakımından diğer taşıma yöntemlerine kıyasla orta bir seviyededir.

Denizyolu taşımacılığı için en önemli avantajlarından biri de büyük hacimli olan ürünlerin uzun mesafeler arasında taşınmasına imkân sağlamasıdır. Denizyolu taşımacılığının bir diğer avantajı ise maliyetinin ucuz olmasıdır.  Ayrıca denizyolu ile yapılan taşımalar da ürünler güven ile limanlar arasında, en kısa süre de taşınır. Forwardie sitesinden bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığında Hizmet Verdiğimiz Ülkeler

Denizyolu konteyner hatlarımız bulunur. Afrika, Orta Doğu, Asya, Güney ve Kuzey Amerika, Avrupa ülkeleri gibi birçok deniz yolu ulaşımı hizmeti verilir. Dünyaya genel olarak bakıldığında, firmamız tüm yükleri gideceği yere kadar, hiç bir problem olmadan götürür. Transfer süresi boyunca siz de yüklerinizi yakından takip edebilir, canlı bir şekilde görüntüleme fırsatı bulabilirsiniz.  Forwardie sitesini ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://forwardie.com/denizyolu-tasimaciligi