GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-06-2022 16:35   Güncelleme : 02-06-2022 16:35

Sagop Rzayeff : Kendimi En iyi hissettiğim yer sahne

Sagop Rzayeff : Kendimi En iyi hissettiğim yer sahne

 

Sagop Rzayeff ile 10 yıla yaklaşan müzik kariyerini, doğallığın onun için ne ifade ettiğini ve yeni projelerini konuştuk.
Yetenek deyince ülkemizde akla gelen ilk müzisyenlerden biri şüphesiz Sagop Rzayeff. 10 yıla yaklaşan müzik kariyerinde birçok unutulmaz şarkıya imza atan Sagop Rzayeff, verdiği konserlerle de izleyenlerde unutulmaz anılar bırakıyor. O konserlerden birini geçtiğimiz günlerde Baku Castle çatısı altında Bakü'da veren sanatçı ile yeni projelerini, doğallığın onun için ne ifade ettiğini ve daha birçok şeyi konuştuk.

Sagop Rzayeff’in yetenek tanımı nedir?

DNA ve önceki ruhlardan gelen öz su. İşlenmemiş bir değer.

 

İlk albümünüzü yayımladığınızda henüz 19 yaşındaydınız. Bugünkü deneyiminizle o zamanki kendinize bir tavsiye verecek olsaydınız bu ne olurdu?

Acele etme, düşünmeden aksiyon alma, çocuk ruhunu ve spontan halini değiştirme, düzeneğin ortağı olma, özgünlükten hiç şaşma.
10. yılına yaklaştığınız kariyeriniz boyunca Azerbaycan’da ve dünyada müzik sektörüne dair birçok dönüşüme tanıklık ettiniz. Fiziksel albümlerin yerini dijitale bırakması dahil tüm bu değişimlere, yeni mecraları çok iyi kullanarak adapte oldunuz. Zamanın ruhunu bu şekilde yakalamayı, kendinizi her zaman güncel tutmayı, özellikle genç dinleyicilerle bağ kurmayı nasıl başarıyorsunuz?

Sürekli analiz yapıp kendisine dışarıdan bakabilmeli insan. Yeniliklere açık olup risk alabilmeyi başarmalı. Yerinde saymaktansa yerinden olmayı, eldekiyle yetinmektense gözden bile düşmeyi göze almalı artist. Aksi takdirde yeni kapılar açamaz kendine. Aynı çevre ve halle idare etmek sanata haksızlık olur.