GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2022 09:41   Güncelleme : 09-06-2022 09:41

SEZAR PERAKENDE GÜNLERİ’NE LEZZET KATTI

Little Caesars Türkiye, 1 – 2 Haziran 2022 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Perakende Günleri’ne ‘Dijital Dönüşüm ve Lezzet’ temasıyla katıldı. Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru dijital dönüşümün Little Caesars’ın Türkiye operasyonu ve lezzetindeki başarısında belirleyici rolüne dikkat çekti.

SEZAR PERAKENDE GÜNLERİ’NE LEZZET KATTI

Türkiye’de başta nefis kenar olmak üzere pizza sektöründeki pek çok yeniliğin öncüsü Little Caesars, 1 – 2 Haziran 2022 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Perakende Günleri’ne katıldı. Lezzet standında pizzaseverler ile buluşan ve girişimcilere franchising yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Little Caesars, ikram ettiği pizzalarıyla perakende sektörünün en büyük buluşmasını lezzetlendirdi.

 

Lezzetin dijital dönüşümü kazandırıyor

2021 yılında toplam yiyecek içecek pazarı önceki seneye göre yüzde 46 oranında bir büyüme sergileyerek 63 milyar TL’ye ulaştı. Little Caesars ise ortalamanın üzerine çıkarak yüzde 57’lik bir büyüme yakaladı. 2022 ilk yarıyılının da çok başarılı sürdüğünü söyleyen Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru dijital dönüşümün büyümede çok önemli bir rol oynadığını söyledi. Arıduru, “Digital dönüşümümüzü tamamladık. Böylece; hem kendi şubelerimize, aplikasyonumuza, web sitemize ve çağrı merkezimize omnichannel yapıyor, hem de üçüncü parti satış kanallarına (YemekSepeti, Getir, Trendyol yemek gibi) kolayca entegre olabiliyoruz. Süreç verimliliğimiz arttı ve bu da karlılık oranlarını destekledi. Tazeliğin verdiği lezzet artışı ve teknoloji sayesinde tercih edilme oranımız yüzde 45 arttı” dedi.

 

Franchise ağırlıklı büyüme sürecek

Girişimcilerin Sezar’a olan büyük ilgisinden mutluluk duyduklarını belirten Çelebi Holding Gıda A.Ş ve Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru, Sezar’ın kazandıran bir yatırım olduğunu söyledi. Arıduru, “Her şey dahil franchise açma yatırım maliyetimiz 1 milyon 600 bin TL + KDV’dir. Restoranlarımız, aylık ortalama 400 bin TL ciro yapıyor. Net operasyonel karlılık oranımız yüzde 10 ila yüzde 15 seviyesinde, yatırımın geri dönüşü ise ortalama 36 ay. Bu hızda bir geri dönüş ve yüzyılın en büyük krizinde test edilmiş düşük risk avantajımız, markamıza olan girişimci ilgisini yüksek tutuyor. 2020’de pandemiye rağmen 14 yeni restoran açtık, 2021 yılında 10, bu yılın ilk 4 ayında 5 yeni restoran daha açtık. Sene sonuna kadar 10’dan fazla restoran daha açarak yüzde 60 hacimsel büyüme hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.