SPOR
Giriş Tarihi : 09-06-2022 14:06   Güncelleme : 09-06-2022 14:06

Şampiyona İçin Umutlar Tükenmedi

Şampiyona İçin Umutlar Tükenmedi

Aytemiz Alanyaspor ve Ümit Milli Futbol Takımı'nın orta saha oyuncularından Umut Güneş, Avrupa Şampiyonası için şanslarını sonuna kadar zorlamak istediklerini söyledi.

Umut Güneş, 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde yarın İstanbul'da Kazakistan ve 14 Haziran Salı günü deplasmanda Danimarka ile karşılaşacak Ümit Milli Takım'ın kampında açıklama yaptı.

Umut, I Grubu'nda son iki maç öncesinde 13 puanlı Danimarka'nın ardında 7 puanla 3. sırada bulunduklarını hatırlattı.

"Son maçımız Danimarka'yla. Şansımız var. Şansımız olduğu sürece inanmak zorundayız. İnanıyoruz da. Katılıp katılamayacağımız diğer sonuçlara bağlı. Elimizden tek gelen şey, iki maçımızı da kazanmak. Sonra keşke dememek, maçları kaybedersek. Sadece şu iki maçı kazanmaya odaklıyız, ondan sonrası zaten kendiliğinden belli olacak."

Milli futbolcu, "A Milli Takım'da genç oyuncuları daha fazla görüyoruz. Seni ne zaman A Milli Takım'da bedava bonus al görebiliriz?" sorusunu, "Genç oyuncuların daha fazla A Milli Takım'a çıkması bizi çok mutlu ediyor. Bu, hocaların bize ne kadar önem verdiğini gösteriyor. İnşallah ben de daha çok çalışıp, daha iyi performans sergileyip A Milli Takım'a dahil olurum." şeklinde yanıtladı.