SPOR
Giriş Tarihi : 08-06-2022 01:22   Güncelleme : 08-06-2022 01:22

'Var olmayan sabrı bize gösterdiler'

'Var olmayan sabrı bize gösterdiler'

 

"Hükümete geldiğimizde bizi bekleyen zorlukların farkına vardık. Trabzonspor'da ortalama 32 yıl spor yöneticiliği yaptığım için 30 yıl önemli bir tecrübe. Toplumu anlamak ve beklentileri algılamak açısından. şampiyonluk ilan edildi, taraftarlarımıza ve camiamıza teşekkür ettim. Bize eşi benzeri olmayan bir sabır gösterdiler ve bize inandılar."

"Cemaatin desteğiyle zorlu bir süreci atlattık"

"2019-2020 sezonu bizim için erken bir şampiyon olacak. Her zaman bu oyunun içinde olduğumuzu söyledik. Ertesi yıl UEFA'da gruplandık. Ama orada pandeminin etkisiyle Çok hantal bir süreç.İlk maç seyircisiz oynandı.Gerçekten zordu.Bir süre ara verildi.Orada ivme kaybettik.Organik olarak çeşitli faktörler rol oynadı.Sezon ikinciliği bitti.Avrupa'dan toobet men cezası aldık. UEFA ile imzalanan bütçeyi bozmak. Süreç bizi olumsuz etkiledi. Cemaat bize sabrını göstermek için oradaydı. Cemaatin desteğiyle biz çok kısa sürede bitti."

'Konyspor kök salıyor'

"İkinci yıl ligde istediğimiz başlangıcı alamadık. 20-25 milyon euro bekliyorsunuz ama Avrupa'ya gittiğinizde bunu kaybediyorsunuz. Trabzonspor 1 olursa Beşiktaş 3 buçuk kazanıyor. Galatasaray. ve Fenerbahçe'nin beş buçuk.Ama bir şeye takılmayalım, 12 milyon euroluk bütçesi olan Konyasport bu sene herkese kök saldı.Önemli olan bu.Başarılı olmak için çok fazla harcama yapamayacağınızı gösteriyor. Gücü zekayla birleştirmelisin."

'Kayıplarımızı başkalarına düşürmedik'

"Bazılarının anlamadığı şey şu; son iki yıldır tamamen işimize odaklandık. Sağımıza solumuza bakmıyoruz. Sahanın içine odaklandık. 'eksiklerimizi başkasına atmıyoruz. Kayıplar. Farklı spor dallarında bu var, başkalarını suçla. Bu yaratıldı. Bu önemlidir, ancak yapmaya devam ettiğinizde topluluğunuz size inanmamaya başlar. "Hiç senin suçun olmadı mı?" diye sordu. Son 3 aydır bizi kendilerine çekmeye çalıştılar.