SPOR
Giriş Tarihi : 10-06-2022 02:32   Güncelleme : 10-06-2022 02:32

Dayanarak SÖRLOTH'u seçmeye karar verdi

Dayanarak SÖRLOTH'u seçmeye karar verdi

Sörloth gibi profesyonel oyuncular Premier Lig tecrübesinden yoksun ve bu da yönetim için risk oluşturuyor. Bu nedenle, daha güvenli olduğu düşünülen Sorloth'un seçilmesine karar verildi. RB Leipzig'deki ifadesinin, futbolcunun menajeri ile müzakerelerin olumlu bir şekilde devam ettiği söyleniyor. (golcü)

Çin Süper Ligi'nin 2021-2022 sezonunun en büyük hayal kırıklığı şüphesiz Galatasaray. Sarı-kırmızılı ekip, ligde 13. sırada, tarihin en kötü sezonlarından birine katlanarak ve Euro'dan uzak durarak, birden fazla maçtaki performansları taraftarlar tarafından yoğun bir şekilde eleştirildi. Galatasaray, sezonu Fatih Trim ile bıraktıktan sonra Domenech Torrent ile sezonu kapattı ve sadece deneyimli teknikerlerin bulunduğu bir sezonun istatistikleri de kötü sezonunu gösteriyor.

Sezon sonu sorunları çözülmedi

Sarı-kırmızılı ekipte geçirdiğim süre boyunca yaşadığım en büyük sorun şüphesiz forvetin zayıf formuydu. Geçen yılı büyük umutlarla geçiren Mustafa Muhammed, bu yıl da Brentford'dan tekrar işe alınan Halil Dervişoğlu gibi dileğine kavuşamadı. Geçiş döneminde queencasino takıma katılan Bafetin, birkaç maç dışında beklenen katkıyı sağlayamadı. Galatasaray'ın şut sorunu dönem sonu açıkladığım rakamlara da yansıdı. 271 farklı ligi ve 100'den fazla parametreyi kapsayan bir futbol veri karşılaştırma platformu olan Comparisonator'ın verilerine göre, maç başına ortalama 13.66 şut ortalamasıyla bu alanda ilk sırada yer alan sarı-kırmızılı ekip, 5.21 ortalama ile 8. sırada yer alıyor. maç başına atış Doğru atış kategorisi. Daha çarpıcı istatistiklerden biri, maç başına beklenen gol (xW) 1,74 olan sarı ve kırmızı takımların, bu maçta 4. sırada yer almalarına rağmen maç başına 1,34 golle 13. sırada yer almaları.