GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2022 15:46   Güncelleme : 14-06-2022 15:46

Motor Yatağının Önemi Nedir

Bu denli hassas ve önemli bir parçanın üretimi ülkemizde Yenmak Makine Parçaları firması tarafında yapılmaktadır.

Motor Yatağının Önemi Nedir

 

Bu denli hassas ve önemli bir parçanın üretimi ülkemizde Yenmak Makine Parçaları firması tarafında yapılmaktadır. Farklı birçok bölgede kullanılan tüm motor yatağı parçaları en hassas ölçümlendirmeler ile en kaliteli şekilde üretilmektedir.

Tüm üretim sürecinde en ileri teknoloji kullanılmaktadır. Bu nedenle ürünlerin hata pay oranı oldukça düşüktür. Üretim sonunda yapılan kalite kontrol çalışmaları ile ürün hata payları sıfıra indirgenmektedir. Ve Yenmak tesislerinden çıkarak satışa sunulan tüm motor yakaları sıfır hatalı ürünler olarak bilinmektedir.  

Motor yatağı milimetrik ölçüler ile üretilmesi gereken ve araba motorlarını koruyan en önemli parçalardan birisidir. Oldukça hassas bir ölçülendirmeye sahip olan motor yatak parçaları farklı birçok çeşitte üretilmektedir.

Her bir motor yatağı çeşidinin işlev yeri farklı olsa da tüm motor yakları genel olarak aynı görevi üstlenmektedir.

Motor yatakları motor içerisinde yüzeyler arasındaki sürtünmeyi azaltarak korumaya almış olduğu parçaların daha uzun süre verimli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Motor parçalarını doğru konumda tutmak ve bulundukları yüzeylerde daha uzun ömürlü olabilmeleri için çalışma esnasında oluşacak olan sürtünme, ses ve titreşimleri absorbe etmektedir.

Yenmak İle Kaliteli Üretimler

Yenmak firması 1965 yılından bu yana sektörde yükselen bir ivme ile yoluna devam etmektedir. Bunun en önemli nedeni ise kalite kontrol birimlerine verilen önemdir. Üretin her bir parça ürün kalite kontrol sürecinden geçmeden satış noktalarına dağıtılmamaktadır.