GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2022 17:56   Güncelleme : 14-06-2022 17:56

Sunucu Hizmeti Nedir?

Sunucu Hizmeti Nedir?

 

İnternet siteleri için sunucu çok önemlidir. Sunucu hizmeti bu kapsamda belirli bir ücret karşılığında sunucu kiralamayı sağlar. Bir barındırma sunucusu, web barındırma için bir dizi önemli işlev sağlar. İlk olarak, bir barındırma sunucusu, üzerinde barındırılan web sitelerinin internetten erişilebilir olmasını sağlar. Ayrıca, web barındırma sağlayıcılarının, üçüncü taraf platformlar aracılığıyla e-posta ve forum hizmetleri gibi ek özellikler sunmasına olanak tanır. Ek olarak, barındırma sunucuları genellikle web sitelerini depolamak için kullanılır.

Bunun nedeni, web sitelerinin oturması için sabit disklerinde alan sağlamaları ve web sitelerinin yönetilmesine ve izlenmesine izin veren barındırma hesapları sağlamalarıdır. Fiyat performans hosting gibi hizmetleri arayan kişiler domain merkezi sitesinden bu konuda yardım alabilir. Sitede herkese uygun sunucular mevcuttur.

Barındırma Sunucusu Neden Kullanılır?

Barındırma sunucusu kullanmanın temel amacı, bir web sitesi oluşturmak ve barındırmak için gerekli kaynakları (yani bir web sunucusu, alan adı ve barındırma hesapları) sağlamaktır. Ancak, barındırma sunucuları genellikle e-posta ve forum hizmetleri gibi diğer özellikleri sağlamak için de kullanılır. Bunun nedeni, barındırma sunucularının genellikle web barındırma sağlayıcılarının bu platformlar aracılığıyla ek özellikler sunmasına olanak tanıyan üçüncü taraf platformlarla entegre olmasıdır. Uygun fiyatlı web hosting arayan kişiler için birçok farklı seçenek vardır. Bu kapsamda kullanıcılar, domain merkezi sitesinde bütçeye uygun fiyatlar ile hosting alma ve sunucu kiralama yapabilir.