SPOR
Giriş Tarihi : 14-06-2022 10:01   Güncelleme : 14-06-2022 10:01

Konuşmasını yaptığı podyumda farklı bir şekilde olmayı hayal ettiğini belirterek

Konuşmasını yaptığı podyumda farklı bir şekilde olmayı hayal ettiğini belirterek

"Galatasaray bunu hak etmedi ama bundan etkilenmeyeceğiz. 2020'nin Galatasaray taraftarlarının bir araya geleceğinden hiç şüphem yok. Bu sorunu çözmek için samimiyetsizlikten bahsetmiştim, Burak Elmas ve onu destekleyen yönetim kurulu üyeleriyle o durumu yaşadık, samimi değillerdi.Güven eksikliğinden bahsettim, yapmadık.Şeffaflık dedik, biz Bak Burak Elmas konuşmasında anlaşılmaz bir tavır takındı gözleri bağlı gibi davrandı.Değerlendirme toplantımızda onun daveti üzerine 28 Mayıs'ı işaret ettik, "Görüşürüm, haberiniz olsun" dedi. Hangi yönetim kurulu üyeleri buna itiraz etti? ? Rak Elmas bunu kaldıramaz mı? Bu adamlar buraya gelip bunun hesabını vermeli. Bu utanç verici sahneyi unutmayalım ve unutmayalım. Bu nasıl bir özgürlük? "Galatasaray'da tek bir aday için seçim yok, Galatasaray bir yarışmadır" dedi.

"Galatasaray tetikçilere yakalanmamalı"

Eşref Hamamcıoğlu, normal şartlar altında bugün seçimlerin yapılacağını hatırlatarak, "23 Nisan'da çoğunluk sağlanamadı, bugün seçimler yapılacak. Galatasaray Kongresi'nin iradesi ancak dış müdahale ile taahhüt edilebilecek. Diğer adaylara hazırlanmak için seçim süreci yeniden uzadı mı?O adaylar şikeye tabi olacak, hepimiz biliyoruz.Bu kararı kim imzaladıysa Genel Kurul gameofbet sorumludur.Galatasaray'a ateş edene yakalanmaz.Hepimiz böyleyiz. Biliyorum evet. İhanet ile karşı karşıyayız. Sorunu çözecek olan biziz. Önümüzdeki süreçte bir araya gelmemiz gerekiyor, tüm farklılıklarımızı birleştirmemiz gerekiyor. Kanun ne karar verirse versin" dedi.

"Bugün Galatasaray için bir dönüm noktası"

Başkan Burak Elmas'a seslenen Eşref Hamamcıoğlu, "Bunca geri çekilme çağrısına rağmen neden burada kalmakta ısrar ediyorsunuz ve Meclis sizi istemiyor? Kapsayıcı veya dışlayıcı taahhütleriniz varsa biz Meclis olarak bu taahhütleri yerine getiriyoruz. Ne vaatleriniz var? Kime teslim edemezsin?