SPOR
Giriş Tarihi : 15-06-2022 23:03   Güncelleme : 15-06-2022 23:03

Yeniden başlamasının ardından son sekiz haftalık etapta

Yeniden başlamasının ardından son sekiz haftalık etapta

12 puan kaybettiler. Alanyasport'un Haziran 2020'deki deplasman maçı 2-2'lik beraberlikle sona ermiş, ardından Trabzonspor liderliğini kaybetmişti. Pandemi sürecinde zor bir dönemde, Ziraat Türkiye Kupası'nı müzeye getiren Karadeniz ekibi, şampiyonluğun kaybıyla büyük bir travma yaşadı.

Kaostan Yükselişe

Trabzonspor, pandemi öncesinde 2019-2020 sezonunda Premier Lig'in zirvesine ulaşmış ve son haftalarda şampiyon Medipol Başakşehir'e yenilmişti ancak 2020-2021 sezonunun başlangıcı ortalık karıştı. Sezonun ilk 8 haftasında 6 sayı atan Bordo Mavili ekip, önce teknik direktör sonra yönetim eleştirilerin odağı oldu.

İstanbul'un Ötesinde Yeni Hikayeler

Abdullah Avcı, Ahmet Ağaoğlu'nun İngiltere teknik direktörü Eddie Newton ile yollarını ayırmasının ardından maksibet 10 Kasım 2020'de takımın liderliğini devraldı. Trabzonspor'un bahsettiği Aviczi için bunun doğru seçim olup olmadığını bordo kulübüyle tartışmak kolay olmayacak. Geçmişte bordo halkının ilk Abdullah Avcı isteği çeşitli nedenlerle yerine getirilememiştir. Avcı, hayatının sıkıntılı günlerinin ardından her iki taraf için de ideal durumu fark ederek yeni bir hikayeye başlamak için Trabzonspor'un doğru seçim olacağını hissetti.

Personel Mühendisliği

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ilk döneminde takımının gol yeme alışkanlığına odaklandı. Takımı 17. sırada Avrupa Kupası'na taşıdı ve hükümetin ve toplumun güvenini kazandı. Karadeniz takımındaki ilk yılında Avcı, mevcut takıma mümkün olan en iyi hayatı getirmeye çalıştı ve gol takviyeleriyle elde ettiği galibiyetlerle takımın moralini yükseltmeye çalıştı. Tecrübeli teknik adam, 2021-2022 sezonuna geçişte aktif rol oynadı. Abdulkadir Yaşam, Nwakaeme, Djaniny, Bakasetas gibi problem çözücülere Gervinho, Hamsik, Siopis, Dorukhan ve Cornelius eklendi. Sonra Edin Viska var.