GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-06-2022 18:46   Güncelleme : 21-06-2022 18:46

Otopark Çizgileri Neden Gerekli?

Otopark çizgileri, otoparklarda araçların park yerlerini gösteren ve sürücülerin kullandıkları araçları düzgün olarak park edilmesini sağlayan çizgilerdir.

Otopark Çizgileri Neden Gerekli?

Otopark çizgileri, otoparklarda araçların park yerlerini gösteren ve sürücülerin kullandıkları araçları düzgün olarak park edilmesini sağlayan çizgilerdir.  Toplu alanlarda kalabalığa önleyerek taşıtların geçişini ve park edilmesini sağlayan otopark çizgileri uygulamasıyla birlikte duvar tarama ve kolon boyama da profesyonel firmaların uzun kadroları tarafından yapılmaktadır. Profesyonel firmalardan olan Erka Trafik firması yüksek standartlarda müşterilerin isteklerine göre uygun fiyatlarla otopark ve yol çizgileri uygulamalarını tasarlanmaktadır. Otopark çizgileri, park edilen araçların rahatlıkla çıkarılmasını ve zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

Açık ve kapalı otoparklarda yapımı tasarlanan otopark çizgileri detaylı bir şekilde ölçüm yapılarak tamamlanmaktadır. Hatalı yapılan otopark çizgileri ciddi kazalara yol açarak can ve mal kayıplarına neden olabilir. Otopark çizgileri, otoparkın kullanım amacına, kullanacak araçların boyutları göz önünde bulundurulmalıdır.

Otopark Çizgilerinin Ölçüleri

Açık ve kapalı otoparklarda araçların park yerlerini gösteren otopark çizgilerinin araçların uzunluğunda ve genişliğinde olması gerekir. Otoparklardaki araç park yeri çizgilerinin uzunluğu en az 450 cm ve en fazla 500 cm aralığında, genişliği ise en az 230 cm ve en fazla 250 cm aralığında olmaktadır. Otopark çizgilerinin bu ölçü aralıklarından fazla veya az olan ölçüler otopark içinde bulunan trafiği olumsuz etkileyerek olası kazalara neden olabilir. Standart otopark çizgilerinin kalınlığı en az 13 cm ve en fazla 15 cm arasında olması gerekir.

Otopark çizgilerinin bu ölçüleri otoparkı kullanacak sürücüler için kolaylıkla fark edilebilir olacaktır. Erka Trafik firması otopark yol çizgileri uygulamasını uygun ölçülerde profesyonel ekiple başarılı bir şekilde yapmaktadır.