GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2022 18:26   Güncelleme : 22-06-2022 18:26

Yamaç Paraşütü

Doğanın tüm renklerini ve güzelliklerini kuş bakışı hissetmek, bunu yaparken de adrenalin dolu dakikalar geçirmek isteyenlerin ve hava sporu yapmanın keyfi Ölüdeniz paraşüt alanında yaşanmaktadır.

Yamaç Paraşütü

Doğanın tüm renklerini ve güzelliklerini kuş bakışı hissetmek, bunu yaparken de adrenalin dolu dakikalar geçirmek isteyenlerin ve hava sporu yapmanın keyfi Ölüdeniz paraşüt alanında yaşanmaktadır. Babadağ’dan atlanılarak gerçekleştirilen paraşüt sporu ile Ölüdeniz tüm güzelliği ile izlenebilmektedir. Flylaputa internet adresi ile Ölüdeniz’in tüm güzellikleri gökyüzünden izlenebilmektedir.

Yamaç Paraşütü Nedir?

Yamaç paraşüt sporu özel bir pist ya da hava aracına ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilir. Rüzgâra eşlik edilerek gerçekleştirilir. Dağlardan ya da yüksek yerlerden belirli bir hız kazanılarak atlanır ve uçuş gerçekleştirilir.

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Fethiye yamaç paraşütü sporu yapmak için Muğla ili sınırları içerisinde yer alan Babadağ’a gelmek gerekmektedir. Paraşüt sporu için kas gücü ve rüzgâr son derece önemlidir.

Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılır?

Yamaç paraşütü genellikle açık ve yağmursuz havalarda yapılır, aynı zamanda aşırı rüzgârlı havalarda yapılması sakıncalı olabilmektedir. Yapılan bu spor da hava şartları tamamen belirleyici etkendir. Paraşüt sporu deneyimini yaşamak ve keyifli bir anı biriktirmek için bu sporun yapıldığı yerlerde eğitmenlerden kısa bilgi alınabilmektedir. Dileyen kişiler flylaputa profesyonel pilotlarının eşliğinde uçuş gerçekleştirebilmektedir.

Kişiler bu sporu profesyonel olarak yapmak isteyebilmektedirler. Bunun için ise kişiler sertifikalı yamaç paraşütü kursuna katılmaktadırlar. Yamaç paraşüt sporu ülkemizde sıklıkla yapılmaktadır. Tatil beldeleri başta olmak üzere dağ ve yamacın olduğu birçok şehrimizde bu sporu yapmak mümkün olmaktadır.