GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2022 14:55   Güncelleme : 23-06-2022 14:55

Web Tasarımı ve Önemli Kısımlar

Okunabilirlik; web tasarım için en önemli noktalarından biri, her şeyden önce sitenin okunabilir olması gerektiğidir.

Web Tasarımı ve Önemli Kısımlar

Okunabilirlik; web tasarım için en önemli noktalarından biri, her şeyden önce sitenin okunabilir olması gerektiğidir. Bununla, onu oluşturan öğelerin, örneğin farklı bölümlerin renklerinin uyumlu olması ve okuyucunun gözlerini yormaması gerektiğini kastedilir.

Son yıllarda minimalizm, özellikle kullanıcılar ve arama motoru tarayıcıları için okunabilirliği en üst düzeye çıkarmak adına arka plan olarak kullanan web tasarım trendlerini benimsemiştir.

Tipografi de bu konuda çok önemlidir. Belki sitenizin rengi ve yapısı harika ve anlaşılması kolaydır, ancak tipografi okunamıyorsa işe yaramaz olabilir. Ayrıca çok uzun bir bölüm veya blog içeriği söz konusu olduğunda, çok uzun paragraflar ağır olabileceğinden ve kullanıcının okumayı bitirmesine engel olabileceğinden kaçınmalısınız. Ve müşterilerin sizi okuyabilecekleri farklı cihaz türlerini (cep telefonu, tablet, PC veya dizüstü bilgisayar) göz önünde bulundurun ve sitenizin hepsinde çalıştığından emin olun.

Kullanılabilirlik; Bu sitenize kim erişirse erişsin, kullanıcının sitenin nasıl düzenlendiğini ve nasıl çalıştığını anlayabileceğini belirten bir terimdir. Bu siteye gelen müşterilerin onu hüsrana uğramasını ve aradığını bulamadığı için sizi terk etmesini önleyecektir.

Bu nedenle site açıldıktan sonra yapılan kullanılabilirlik testleri önemlidir çünkü neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilmenizi sağlar, böylece zamanında optimizasyonlar yapabilir ve kullanıcı deneyimini iyileştirebilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım Siteleri

Kullanıcıların kurumsal web tasarım sitelerini yalnızca masaüstü bilgisayarlarını kullanarak kontrol ettiği günler geride kalmıştır. Bugün, mobil aramalar dünya çapındaki toplam web trafiğinin %50'sinden fazlasını oluşturuyor. Kullanıcıların artık her zaman hareket halinde olduklarını söylemek yanlış değildir, bu nedenle kurumsal web sitenizin buna ayak uydurması gerekir.

Creodive ile estetik olarak tasarlanmış olması önemlidir. Minimal web sitesi tasarım öğeleri önerilebilir. Ne olursa olsun web siteniz markanızın yüzüdür, işinizi temsil eder. Ancak görsel olarak çekici görünmesi ve marka rehberinizde izin verilen tasarım trendlerini takip etmesi gerektiğini söylemeye de gerek yoktur. Sonuçta, kimse eski bir web sitesine sahip bir şirkete uğramak istemez. Web sitenizi ziyaret ettiklerinde, profesyonel, modern ve kullanımı kolay olması beklenir. Ziyaretçilerin daha uzun süre etkileşimde kalmasına yardımcı olmalı, böylece dönüşüm şansını artırmalısınız.

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Yaratıcılık düzeyi, doğru ifade veya belki küçük bir hata gibi basit şeylerden değil, bir şirketin itibarını, hatta işini riske atan durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

Ayrıca kesin olarak söylemek gerekirse, Creodive ile bir sosyal medya ajansı sosyal medyayı bir pazarlama aracı olarak kuran ve kullanan bir ajans olarak söylenebilir. Bir sosyal medya ajansının görevleri, web'e yeni ve benzersiz ziyaretçiler çekmek için sosyal medya optimizasyonunu (SMO) içerir.

“Her şeyin tutarlı bir başlangıcının olması gerektiği için şirketler ilk adımı, bir sosyal medya ajansı tutmanın en iyi faydalarını bilmektir”.

İşletmeler için bir sosyal medya ajansına sahip olmanın avantajları çoktur. Öncelikle sosyal medya ajansı sahibi olmanın avantajları şunlardır:

Uzmanlaşmış çalışma, doğrulanmış deneyim, daha az maliyet, süreçlerin iyi bir açıklaması, hedeflere odaklanan stratejiler geliştirilmesi, düşük personel sirkülasyonu ve Creodive ile hileler ve araçlar hakkında bilgi gibi birçok konuda bilgi sahibi olunabilir.