GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-06-2022 13:47   Güncelleme : 28-06-2022 13:47

Hediye Kutusu Hazırlamak İçin İpuçları

Herkes güzel bir hediye kutusu almayı sever, bu da onları her durum için ideal kılar.

Hediye Kutusu Hazırlamak İçin İpuçları

 

Herkes güzel bir hediye kutusu almayı sever, bu da onları her durum için ideal kılar. Sevgililer gününden, doğum gününe kadar bir hediye kutusu size benzersiz ve yaratıcı olma özgürlüğü verir. Eğer bir hediye kutusu hazırlarken acemiyseniz, hazır hediye kutusu sipariş edebilirsiniz. Hazır hediye kutuları birden fazla farklı konseptlerde farklı özel günlere göre hazırlanmaktadır.

 

Hediye Kutusu Ürünlerinizi Seçme

Hediye kutusu hazırlamak için bir hediye kutu teması seçerek başlamanızı tavsiye ederiz. Özel durumu ve hediye alıcınızın en çok neyi sevdiğini veya neye ihtiyaç duyduğunu düşünün. Hediye verme durumunuza bağlı olarak bu bebek ürünleriyle dolup taşan bir anne adayı hediye kutusu olabilir. Saat vb. ürünlerle dolu bir babalar günü hediye kutusu veya özelleştirilmiş bardak, kitap vb. gibi ürünlerin olduğu ofis hediye kutuları da olabilir. Ürünlerinizi seçtikten sonra, hediyelerinizi en iyi hangi boyutta hediye kutusuna koyabileceğinize dair bir fikriniz olabilir.

 

Mükemmel Hediye Kutusu Seçmek

Hediye kutusu seçmek, gözünüze çarpandan çok daha fazlasıdır. Tüm hediyelerinizi koyabileceğiniz kadar büyük, hediyeleri yerleştirmenin kolay olduğu bir hediye kutusu seçmek isteyebilirsiniz. Hediye kutusu, güzel ambalajın çok ötesine geçmelidir. Bu nedenle hediye kutusu açıldıktan sonra çeşitli kullanımlarını da düşünmek isteyebilirsiniz. Hediye kutusu, alıcı daha sonra kullanabileceği gibi bir kutu olduğunda hediyeler daha fazla anlam kazanır. Kulplu, kapaklı hediye kutularını düşünebilirsiniz. Satın alma işleminizde size rehberlik etmesi için hediye kutusunun evlerinde veya çalışma alanlarında nerede sergilenebileceği veya yeniden kullanılabileceğini hayal etmeye çalışın. Bulabilirseniz, dekoratif ahşap hediye kutusu mükemmel bir seçim olabilir.


Kutunun işçiliğine dikkat edin, kulpları kullanılabilir mi yoksa tamamen dekoratif mi? Hediye kutunuzun alt kısmı, hediyeleriniz için gerekli olan desteği, genişliği ve düz yüzeyi sağlıyor mu?

Hediye Kutusu Satın Alma İpuçları

  • Önce hediyelik eşyalarınızı satın alın ardından sepet stili seçiminizi eşyaların boyutuna, ağırlığına ve inceliğine göre belirlemek her zaman akıllıca olacaktır.
  • Bir arkadaşınızın nişanını bardak vb. ürünler ile kutluyorsanız, cam ürünlerinizi destekleyecek kadar derin bir hediye kutusu seçmeye dikkat edin. Seçtiğiniz hediye kutusu, bardağı taşıyacak mı? Araba da taşındığında veya ambalajı açıldıktan sonra bir tezgahın üzerine konduğunda yeterli olacak mı?

Hediye Kutunuzdaki Ürünlerinizi Düzenleme

Hediye kutunuzu düzenlemek biraz pratik, yaratıcı bir göz ve biraz strateji gerektirir. Daha büyük ve daha ağır hediyelik eşyaları arkaya yerleştirerek başlamanızı öneririz. Daha kısa ve daha küçük eşyaları, tüm hediyeler görünecek şekilde düzenleyerek öne yerleştirin. Kırılabilir eşyalar hediye ediyorsanız, yükseklik izin verdiğinde önlerinde onlar için bir yer ayırmaya çalışın. Değilse, bir gökkuşağı efekti yaratarak, yanlardan belirli bir açıyla dikkatlice çalışın. Daha küçük, kırılgan eşyalar ezilmeyi önlemek için diğer eşyalarında önünde veya üstünde bir yer bulmalıdır. Tüm öğeleri güvenli ve yerinde tutmak için bant, yapıştırıcı kullanmaktan korkmayın.

 

Hediye Kutusu Paketleme

Hediye kutunuzu güzel ambalajlarla paketleyin. Özel günleri yansıtan bir renge sahip selofan bir şal öneriyoruz.

Eşsiz bir tarz arıyorsanız, kumaş mağazalarının gelinlik reyonlarında sıklıkla bulunan ve farklı renk seçenekleriyle karşımıza çıkan tülleri de kullanabilirsiniz. Muhteşem bir sunum için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Hediye kutunuzu, seçtiğiniz ambalaj malzemesinin büyük bir parçasının ortasına dikkatlice yerleştirin.
  • İlk kesimi yapmadan önce, hediye kutunuzun tamamını ve yanlardan veya üstten görünebilecek hediyelik eşyalarınızı kaplayacak kadar malzemeye sahip olduğunuzdan emin olmak için malzemeyi toplayın. Fazlalık dekoratif olduğundan ve istediğiniz gibi her zaman kesilebildiğinden, ihtiyacınız olandan daha fazlasını kesmeyi planlayın.
  • Malzemenizin her tarafını toplayın, tutuşunuzu hediye kutusu sapının veya en uzun hediye öğesinin hemen üzerinde sıkın.
  • Sabitlemek için sıkıştırılmış alanın etrafına sıkıca bir şerit sağlayın.
  • Güzel bir fiyonk oluşturmak için ek şerit ekleyin ve tül veya selofanın üst kısmını dikkatlice kabartın ve ayırın.
  • Küçük parçaların dökülmesini önlemek için herhangi bir açıklığı sabitlemek için küçük bant parçaları kullanın ve her şey hazır!

Hediye Kutusu Sunum İpuçları

Hediye kutunuzda fazladan yeriniz varsa, eşyaları yumuşatmak ve kaymayı veya kırılmayı önlemek için kağıt mendil, renkli kağıt parçaları veya ek ambalaj malzemeleri kullanın. Görünürde olan destekleyici ambalaj öğelerini gizlemek için ek parçalama veya kağıt mendil kullanın.  Tüm hediye kutusu ihtiyaçlarınız için;

https://www.dorotti.com/