GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-06-2022 17:13   Güncelleme : 28-06-2022 17:13

Fethiye Yamaç Paraşütü İçin Neler Yapılır?

Yamaç paraşütü yaparken önce ön koltuklarda sonra arka koltuklarda oturulur. Pilot, yön, hız ve frenleme gibi paraşüt komutları verir.

Fethiye Yamaç Paraşütü İçin Neler Yapılır?

Yamaç paraşütü yaparken önce ön koltuklarda sonra arka koltuklarda oturulur. Pilot, yön, hız ve frenleme gibi paraşüt komutları verir. Yaklaşık 30 dakikalık kısa bir yolculuğun sonunda Baba Dağ Pisti'ne varılır Kaptan pilotlar yolcuların daha güvenli uçabilmeleri için pilotları ve yolcuları ağırlıklarına göre dağıtır.

Burada kısa bir uçuş brifingi ve ekipman kurulumunun ardından rüzgar yönüne göre pist seçimi yapılır. Baba Dağ havaalanında dört pist vardır. 1200m parkur, 1700m parkur, 1800m parkur, 1960m parkur. Yamaçta hava dolu bir Fethiye paraşüt ile sadece birkaç adımda havalanabilirsiniz. Hava durumuna bağlı olarak ortalama 40 dakika sürer. Uzun uçuşunuz, birkaç koşu adımında Deniz Plajı'na inişle sona eriyor. 

Fethiye yamaç paraşütü bölgesi olarak Fethiye, Türkiye'nin en güvenli uçuş yeridir. Bunun yanında HIPPOUKOME TRAVEL firmamıza ait bütün pilotlarımız THK T2 sertifikasına sahiptir ve daha önce hiçbir uçuş deneyimi yaşamamışsanız dahi tecrübeli pilotlarımız eşliğinde Fethiye Ölüdeniz’de kolaylıkla uçabilirsiniz. Ayrıca, hiçbir eğitime de ihtiyaç duymadan sertifikalı pilotlarımız eşliğinde benzersiz bir uçuş deneyimi de kazanabilirsiniz.

Fethiye Yamaç Paraşütü Hava Şartları

Yamaç Paraşütü, Babadağ'ın yamaçlarından yılın 12 ayı yapılıyor. Ancak en uzun uçuş gerçekleştiğinde, yüksek ısı dalgalarının olduğu sıcak bir aydır. 1 Mayıs - 30 Ekim tarihleri ​​arasında farklı kalkış saatleri ile günde 5 kez gerçekleştirilecektir. Fethiye yamaç paraşütü fiyatları gün batımı manzarasını ve gökyüzünün kırmızı tonlarını yaşamak istiyorsanız akşamları bir gün batımı uçuşu yapmanız gerekiyor. Firmamızdan güvenle hizmet alabilirsiniz.