GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-06-2022 11:29   Güncelleme : 06-06-2022 11:29

Birlik Çatı Oto Ses Yalıtım Malzemelerinde Çözüm Ortağınız

Birlik Çatı Oto Ses Yalıtım Malzemelerinde Çözüm Ortağınız

 

Yenilenen her cihaz veya yapı aracın kütlesinin daha da artmasına ve bu sebeple araç performansının düşmesine sebep olmaktadır. Araca eklenen her ağırlık tüketiciyi yakıt tasarrufundan bir adım daha uzaklaştırmaktadır. Bu yüzden artık daha donanımlı olan otomobillerde yakıt tasarrufu ve performans kaygısı sebebi ile daha ince sac materyaller kullanılır. İnce sac materyaller ile araçların kütlesinin azaltılması planlansa da bu materyaller yalıtım konusunda sorun oluşturmakta ve ilave ısı ve ses yalıtımı için müdahale gereksinimini ortaya çıkarmaktadır. Ses emici özelliği olmayan bu sac malzemeler hem dışarıdan gelen sesi hem de aracın içerisindeki sesi yalıtma konusunda oldukça başarısızdırlar. Araç kullanım konforunu artıran şeylerden belki de en önemlisi fazla gürültüye ve soğuğa maruz kalmadan seyahat edebilmektir. Bu bağlamda hem yolcuların konforunu hem de aracın performansını korumak açısından oto ses yalıtım ve oto ısı yalıtımı bir gereklilik haline gelmiştir.

Aynı şekilde ısı kaybına neden olan ince sac kullanımı, konforlu bir yolculuk için ayrıca bir önlem olarak oto ısı yalıtım gerekli kılmaktadır. Otomobillerde ısı yalıtımının varlığı klima kullanımı gereksinimini azaltacaktır. Araçta klima kullanımı motorun devrini etkileyeceği için ısı yalıtımının varlığında klimaların daha az kullanılması otomobilinizin performansında da artışa sebep olacaktır. Ayrıca klimalar araçtaki yakıtı tükettiği için ısı yalıtımı varlığında yakıt tasarrufuna da katkı sağlanacaktır.

Uzun araç yolculuklarında motorun sesi ve yoldan kaynaklı sesler yolculuğu çekilmez kılabilmektedir. Bazen çevreden gelen sesler yüzünden araç içerisindeki müzik dahi duyulmayabilmektedir. Doğru oto ses yalıtımı ile bu gibi durumlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Aracın içine ve bagajın yan panellerine içeriden uygulanan ses emici plakalar ile kullanılacak yalıtım bantları ve süngerler oto ses yalıtımını tamamlayacaktır. Birlik Çatı olarak sizlere hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı oto ısı ve ses yalıtım ürünlerini sunuyoruz. Aracınızın performansı ve sizin konforlu bir yolculuk yapmanız için gerekli olan en uygun malzemeleri hızlı bir şekilde sizlere iletiyoruz. Online siparişinizi web sitemiz üzerinden oluşturabilir ve kargo ile teslim alabileceğiniz ürünlerimizi aracınıza uygulayarak oto ısı ve ses yalıtım sağlayabilirsiniz Detaylar İçin; https://www.birlikcati.com.tr/