SPOR
Giriş Tarihi : 27-06-2022 23:53   Güncelleme : 27-06-2022 23:53

Değerli olduğunu hissettirmek istiyorum

Değerli olduğunu hissettirmek istiyorum

 

Galatasaray A'nın profesyonel futbol takımının gözleri üzerinizde. Oraya her zaman buraya gelebileceğini söylemek için gideceğim (A Takımı).

Oraya tek başıma gittiğimde heyecanlanıyorum çünkü Galatasaray'ın altyapısında oynadığım dönemi çok seviyorum. Bir sevinç, mutluluk ve inanılmaz bir başarı anıydı.

Galatasaray'ın altyapısı farklı bir eğitim yeridir. Allah rahmet eylesin, Salih Hoca, Ahmet Keskinkılıç, Zafer Koç ve Ahmet Genç'ten beri birçok hocayla çalıştım. Hepsinin yapacak çok işi var. Yetiştirme konusunda oldukça başarılı olduklarını düşünüyorum. Hakan Balta oraya başladığında, doğal olarak, insanlar onu sevdi ve gurur duydu çünkü eski oyuncuyu oradaki rolünde her zaman destekledim. Altyapıyı çok beğendim. Bu nedenle oradaki anne ve babaların ve çocukların umutları ve Galatasaray'a destekleri paha biçilemez.

2021-2022 sezonunda Çin Süper Ligi'nde 54 puanla 10. sırada yer alan Sivasspor, oynadığı 38 maçta 51 kez rakip ağları şok etti. Kırmızı beyazlılar kalelerinde 50 gole betosfer engel olamadı. Yiğidolar'ın gollerini 15 farklı futbolcu kaydetti.

Mustafa Yatabare, Sivasspor'un ligde en çok gol atan futbolcusu konumunda. Malili oyuncular 10 golle imzalarken, ayrılan Pedro Henrique 8 golle ikinci oldu. Onları Olarenwaju Kayode, Fayçal Fajr, Goutas, Max Gradel ve Jorge Felix izledi.

Sivasspor'un golleri ve oyunculara göre dağılımı şöyle:

Mustafa Yatabare: 10 gol

Pedro Enrique: 8 gol

Olarenwaju Kayode: 6 gol

Dimitrios Gutas: 5 gol

Faycal Fecr: 5 gol

Jorge Felix: 3 gol

En yüksek seviye: 3 top

Kerem Atakan Keskin: 2 gol

Frederic Ulvestad: 2 gol

Kiel James: 2 gol

Kannell Osmanpassa: 1 gol

Ahmet Oğuz: 1 gol

Zia Erdal: 1 gol

Erdoğan Yerseyurt: 1 gol

Isaac Coffey: 1 gol