SPOR
Giriş Tarihi : 28-06-2022 23:55   Güncelleme : 28-06-2022 23:55

Takımlara gidip ömür boyu para kazanır

Takımlara gidip ömür boyu para kazanır

 

Sörloth'u satın alma veya kiralama hakkımız var. Diyelim ki A takımı Türkiye'de 2 milyon euro bağışladı. Trabzonspor aynı miktarı teklif ederse Trabzonspor yarışmaya girecek. Oyuncuların bizi burada istememesi de olası değil. Şampiyonluğu kazandıktan sonra aradı, tebrik etti, konuştu.

"Solla mücadele etmek ve sağa saldırmak çözüm değil!"

Trabzonspor, erken planlama ve kulüp organizasyonu ile birkaç yıldır Avrupa standartlarını yakalamaktadır. Sadece futbolumuz hala bu seviyenin çok gerisinde. Nerede yanlış yaptık?

Sporda ve ekonomide o seviyede olmalısınız. En azından çalışmalısın. Bu hedef amplifikasyonu değildir. Aslında şöyle deniyor: Abi burada bütçe var. Para hazır ve sizi bekliyor. Aynı zamanda sıkıntılı bir lig, Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Ligi. Ödül töreninde bahsetmeye çalıştım. Bu olumsuzlukların nedeni olarak farklı hedefleri göstererek kendinizi savunmayı ve topluluğunuzu sağlamlaştırmayı düşünürseniz, nerede kusurlu veya yanlış olduğunuzu düzeltmeye çalışmak yerine hayatınızın pumabet hatasını yapmış olursunuz. 1-2 hafta veya 1-2 ay boyunca topluluğunuzu meşgul edersiniz. Sağa sola saldırmak çözüm değil. Federasyon yok, MHK yok, hakem yok, başka kulüp yok vs... Peki, yapman gerekeni yapıyor musun?

Cornelius, Bakasetas, Djaniny, Abdülkadir, Ahmetcan… transferde bu isimlerden bahsedildi. Yıldızınızın teklifinin durumu nedir?

Şu ana kadar Ahmetcan'a tek ciddi teklif geldi. O yurtdışından. Avrupa daha fazla Trendin nereye kadar planladığını bilmiyorum. Genellikle zaman vardır. Bu planlama konusunda onlardan önde olduğumuzu düşünüyorum. Ama şunu söylememe izin verin; tüm iş gücümüzü korumak istiyoruz.

'En yüksek maaşı biz verdik'

Nwakaeme'nin sözleşmesi ne olacak? Bu süreçte birbirinize karşı samimi olduğunuzu düşünüyor musunuz?