EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-06-2022 14:24   Güncelleme : 30-06-2022 14:24

Norma, kendi işini yönetenlerin tüm finansal süreçlerini daha hızlı ve daha az maliyetli hale getiriyor

Mikro işletmeler, serbest meslek sahipleri ve freelancerların ticari hayatlarının başından sonuna kadar tüm finansal süreçlerinde destek olmak için kurulan Norma, finansal işlemler ve ön muhasebe işlemlerini tek platformdan ücretsiz sunuyor.

Norma, kendi işini yönetenlerin tüm finansal süreçlerini daha hızlı ve daha az maliyetli hale getiriyor

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, mikro işletmelerin finans ve ön muhasebe işlemlerini ücretsiz olarak tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlayan ve kısa bir süre önce açılan Norma, kendi işini yöneten herkesin finansal süreçlerini daha kolay ve hızlı hale getirerek zaman ve maliyet avantajı sağlıyor. 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mikro işletmeler ve freelancer çalışanların şirket ve finansal yönetimleri için geliştirilmiş özel hizmetler olmamasından yola çıkan Norma, bu işletmeler için özel olarak geliştirilmiş hizmetlere odaklandı. Norma, geleneksel finansal süreç yönetim şekillerini değiştirerek, kurumsal hesap işlemlerinin ve ön muhasebenin birlikte yönetilebileceği ve takip edilebileceği bir platform olarak tasarlandı. Mikro işletmeler, şahıs şirketleri, serbest meslek sahipleri ve freelancerlar, kısaca kendi işinin sahibi herkesinfinansal süreçlerini kolaylaştıran dijital bir finans platformu olarak hizmet veriyor.

 

Norma üyesi olmak ücretsiz gerçekleşiyor

Norma üyeleri, ücretsiz kurumsal hesap açılışı, hesaplarına bağlı sanal kart ya da aidatsız VISA kart kullanımı, ücretsiz  para transferi, POS işlemleri, 7/24 tahsilat, fatura işlemleri gelir-gider takibi, nakit akışı yönetimi gibi ücretsiz ön muhasebe işlemlerini tek platformdan yapabilecekler. Ayrıca henüz şirketini kurmamış veya e-dönüşüm sürecini tamamlamamış üyeler şirket kuruluşu danışmanlığı ve e-dönüşüm entegrasyonu gibi profesyonel hizmetlerden ücretsiz şekilde faydalanabilecekler. Ek olarak dileyen üyeler, Norma’nın iş ortakları aracılığıyla sağladığı, finansal danışmanlık, sanal ofis gibi bir çok hizmete kolaylıkla ulaşabilecek ve finansal ihtiyaçlarını tek bir yerden yönetebilecekler. 

Kullanıcılar, Norma üyesi olmak için www.norma.co üzerinden veya IOS, Android  gibi app store’lardan Norma uygulamasını indirerek kolayca ve ücretsiz üyelik işlemlerini gerçekleştirebiliyor.   Uygulama ve web sitesi üzerinden kişisel bilgiler ve şirket bilgilerinin girilmesi ile üyelik  adımları birkaç dakika içerisinde ücretsiz bir şekilde tamamlanıyor.  Norma ile kurumsal hesabını açtıktan sonra kayıt işlemlerini tamamlayan üyeler, dilerse mevcut şirketini Norma’ya ekleyebiliyor veya Norma üzerinden yeni bir şirket kurma talebinde bulunabiliyor. Onay sürecinin tamamlanmasının ardından, üyeler açılan Norma hesapları ile tüm finansal özellikleri kullanmaya başlayarak, şirketlerini tek platformdan yönetmenin zaman ve maliyet avantajına sahip oluyor. 

Norma CEO’su Hakan Gonca: “Kendi işini yöneten herkesin finansal süreçlerini daha kolay ve hızlı hale getirdik

Üyelerine sundukları hizmetleri finansal ürünler ile operasyonel hizmetler kategorisi olarak ikiye ayıran Gonca, “Norma’yı mikro işletmelerin, serbest meslek çalışanlarının ve freelancerların yaşadığı en yaygın finansal sorunlara odaklanarak ticari hayatlarının başından itibaren kolay ve hızlı çözümler sunmak için tasarladık. Finansal işlemler ile ön muhasebe hizmetlerini tek platformdan ücretsiz sunmanın yanında finansal danışmanlık, ücretsiz şirket kuruluş danışmanlığı, e-dönüşüm gibi üyelerimizin ihtiyaç duyacağı hizmetleri tek platformdan sağlıyoruz. Bununla birlikte her zaman üyelerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hayatlarını kolaylaştıracak çözümler ile kolay ve anlaşılır bir finansal yönetim deneyimi sunmak için çalışıyoruz.”