TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 01-07-2022 15:57   Güncelleme : 01-07-2022 15:57

Endüstriyel Robot Kullanım Alanları

Endüstriyel robotlar 1970’li yıllardan bu yana kullanılmaya başlanmıştır. Gelişen teknoloji ve artan rekabet ortamında ayakta kalmaya çalışan firmaların göz tacı olmayı başarmıştır.

Endüstriyel Robot Kullanım Alanları

Endüstriyel robotlar 1970’li yıllardan bu yana kullanılmaya başlanmıştır. Gelişen teknoloji ve artan rekabet ortamında ayakta kalmaya çalışan firmaların göz tacı olmayı başarmıştır. Bugün Avrupa başta olmak üzere Amerika ve tüm kıtalarda etkinliğini gösteren birçok endüstriyel robot üreticisi firma bulunmaktadır. Kuka ve ABB gibi firmalar bu alanda liderlik koltuğunda bulunmaktadır. Almanya’nın Augsburg kentinde kurulan Kuka firması yaklaşık 3000 kişiye istihdam oluşturmakla birlikte sektörünün en profesyonel hizmet veren firmalarından bir tanesidir. Kuka endüstriyel robot imalat sanayi başta olmak üzere cam ve ahşap gibi malzemelerin işlenmesinde de kullanılabilmektedir. Tamamen kullanıcının yapacağı işe bağlı olarak farklı tarzlarda tasarlanırlar.

Endüstriyel robotların önemi

Birçok avantajı içerisinde barından robotların en önemli özellikleri arasında insan ve makine yükünün azaltılması yer almaktadır. Endüstri robotları sayesinde insanların büyük zorluklarla yapabileceği işler kolaylıkla yapılabilmektedir. İmalat sanayinde parçaların işlenmesi, bükülmesi ve kesilmesi gibi alanlarda kullanılabilmektedirler. Ayrıca çok ağır yükler robotlar vasıtası ile taşınabilmektedirler. Böylelikle personellerin üzerinden ağır bir yük kalkmış olur. Bu açıdan bakıldığında endüstride robotlar önemli bir role sahiptirler. Ceylan robot otomasyonun üretimi kattığı değerin bilincinde olup müşterilerine en iyi hizmeti sunmanın yollarını aramaktadır. Kuka ikinci el robot fiyatları arayışı içerisinde olan müşterilerine yüksek kaliteyi, uygun çözümleri düşük fiyatlara vermenin gayreti içerisindedir. Böylelikle hem otomasyon alanında hizmet arayan firmalara daha geniş çapta bakıldığında ise ülke ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

Kaynak: https://www.ceylanrobot.com/kuka-krc2-robotlar